• انتشار: 23 جولای 2016
  • ساعت: 16:08
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 11228
پرینت

۷۸ دهشت افکن از جمله ۳ چچنی به هلاکت رسیدند

نیروهای امنیتی کشور در ادامه عملیات روزانه شان برای پاکسازی کشور از وجود دشمنان، ۷۸ دهشت افکن از جمله ۳ تبعه چچنی و یک فرمانده شورشیان را به هلاکت رساندند و ۶۲ تن دیگر را نیز زخمی کردند.

 

وزارت دفاع ملی در خبرنامه ای نوشت، نیروهای امنیتی کشور طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی را در مربوطات ولسوالی های ولایات ننگرهار، ارزگان، زابل، سمنگان، تخار، کندز و هلمند راه اندازی کردند که در نتیجه این عملیات ها، ۷۸ شورشی از جمله ۳ تبعه چچنی و یک فرمانده شورشیان کشته شده و ۶۲ تن دیگر زخمی شدند.

وزارت دفاع ملی جزئیات عملیات تازه نیروهای امنیتی را به شرح زیر اعلام کرده است:

در عملیاتی که در ولسوالی های حصارک، نازیان، کوت و اچین ولایت ننگرهار صورت گرفت ۲۸ شورشی به شمول ۳ تبعه چچنی کشته شدند. همچنین در این عملیات، ۳ تروریست گروه داعش و یک تن از فرماندهان آنها به نام روحانی کشته شد و ۱۸ تن دیگر این تروریستان زخمی شدند.

در این عملیات، دو قرارگاه و مخفیگاه گروه تروریستی داعش نیز در قریه بندکلی و تختو کلی از بین رفت.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی های دشت ارچی و قلعه ذال ولایت کندز، دره صوف ولایت سمنگان و درقد ولایت تخار صورت گرفت، ۲۵ تن از شورشیان طالبان به هلاکت رسیدند و ۳۷ تن دیگرشان نیز زخمی شدند.

در این عملیات همچنین ۴ عراده موترسایکل و مقادیری سلاح های این شورشیان از ولسوالی دره صوف ولایت سمنگان بدست آمد و ۸ باب مخفیگاهشان نیز از بین رفت.

به همین ترتیب، در عملیاتی که در ولسوالی های سنگین و نادعلی ولایت هلمند راه اندازی شد ۱۸ تن از شورشیان طالبان کشته شده و ۲ دیگر نیز زخمی شدند.

همچنین در نتیجه عملیات خاصی که شبانه توسط نیروهای امنیتی در ولسوالی دهراوود ولایت ارزگان راه اندازی شد، ۲۲ تن از تروریستان دستگیر شدند.

تاکنون هیچ یک از گروه های شورشی در خصوص این گزارش چیزی نگفته اند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید که در جریان این عملیات که برای تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان راه اندازی شده بود، ۴ تن از سربازان اردوی ملی کشور به شهادت رسیدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *