• انتشار: 22 می 2018
  • ساعت: 17:23
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 28417
پرینت

۷۳ تن به شمول ۵ زن در طول ماه ثور به اتهام قاچاق مواد مخدر بازداشت شدند

پولیس مبارزه با مواد مخدر در طول ماه ثور در پیوند به ۶۶ قضیه جرایم مسکرات و مواد مخدر، ۷۳ تن به شمول ۵ خانم و ۴ کارمند خدمات عامه را از سراسر کشور بازداشت کرده است.

مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر امروز (سه شنبه اول جوزا) با ارسال خبرنامه ای نوشته است که از جمله افراد بازداشت شده، ۱۷ تن از آنان کسانی اند که قصد انتقال مواد مخدر نوع هیروئین را با شیوه های مختلف از میدان هوایی کابل به کشور هندوستان داشتند.

خبرنامه مذکور می افزاید که به اساس پیشنهاد ریاست څارنوالی اختصاصی و حکم محکمه ابتدائیه به تعداد ۱۹عراده واسطه نقلیه ۹۱ سیت موبایل همراه مختلف النوع و ۲ میل اسلحه مختلف النوع را که از نزد قاچاقبران بدست آمده بود مصادره شده، و همچنین مبلغ (۱۸۰۲۰۰) افغانی پول نقد و مبلغ (۲۲۵۰) دالر امریکایی از نزد این قاچاقبران حصول و به حساب قطعی، تحویل دافغانستان بانک گردیده است.

درهمین حال درجریان ماه ثور، از جانب محاکم ابتداییه و استیناف مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر۸۰ تن به شمول ۲ خانم درپیوند به ۵۶ قضیه جرایم قاچاق مسکرات و مواد مخدرطی جلسات علنی از یک سال و ۱ ماه الی ۱۵سال حبس محکوم به مجازات شده اند.

از جانب دیگر طی این مدت پس از فیصله محکمه استیناف مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر توسط محکمه دیوان امنیت عامه ستره محکمه، به قطعیت ۱۷ قضیه فیصله صادر شده است.

قابل تذکر است که در پیوند به قضیه های یادشده در مجموع به مقدار (۱۱۱،۰۶۳) کیلوگرم هیرویین (۲۷،۵) کیلوگرم مورفین، (۴۱۰) کیلوگرم تریاک، (۳۶۱۱،۱۸۵) کیلوگرم چرس، (۱۲۵۶۵،۳۶۳) کیلوگرم مواد کیمیاوی جامد، (۱۱،۷۲۳) کیلوگرام شیشه، (۲۷،۵) لیتر مشروبات الکولی، (۵۰۴) لیترتیزاب، (۵۷۴) قرص تابلیت روانگردان(k)    کشف و ضبط گردیده است.

در جریان ماه ثور سال روان، ولایت کابل با داشتن ۲۷ قضیه و ولایت ننگرهار با داشتن ۱۵ قضیه قاچاق مسکرات و مواد مخدر در صدر فهرست ولایات دارای قضایای بلند قاچاق مسکرات و مواد مخدر قرار گرفته اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *