• انتشار: 28 آگوست 2019
  • ساعت: 15:46
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 37178
پرینت
وزارت امور داخله:

۷۰ هزار نیروی امنیتی افغان امنیت انتخابات ریاست جمهوری را تأمین می کند

وزارت امور داخله افغانستان، از آمادگی‌ها برای تامین امنیت انتخابات ریاست جمهوری سخن می‌گوید و تأکید می کند ده‌ها هزار نیروی امنیتی برای تامین امنیت این روند توظیف شده اند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله گفت:« به خاطر تامین امنیت هرچه بیشتر این پروسه ملی، مهم، اساسی و تاریخی درحدود ۷۲ هزار نیروی امینتی، دفاعی، کشفی و استخباراتی توظیف شده است.»

با تشدید گفت‌وگوهای صلح میان نمایندگان ایالات متحده امریکا و گروه طالبان در قطر، بسیاری‌ها در باره برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور با تردید می‌نگرند.

حتی بسیاری از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری مبارزات انتخاباتی شان را متوقف ساخته اند و به این باور اند که انتخابات ریاست جمهوری برگزار نخواهد شد.

اما کمیسیون مستقل انتخابات تاکید می‌ورزد که انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در زمان معین آن یعنی؛ نهم ماه میزان برابر به ۲۸ ماه سپتمبر برگزار خواهد شد. 

عبدالعزیز ابراهیمی، سخنگوی این کمیسیون می‌گوید آمادگی‌ها از سوی کمیسیون مستقل انتخابات به شدت ادامه دارند:« کمیسیون مستقل انتخابات متعهد است که انتخابات ریاست جمهوری را به تاریخ ۶ماه میزان برگزار کند و تمامی مواد حساس و غیر حساس انتخاباتی به دسترس ما قرار گرفته است.»

 ابراهیمی می افزاید روز جمعه همین هفته انتقال مواد انتخاباتی به سراسر افغانستان آغاز خواهد شد.

او می‌افزاید نهادهای امنیتی افغانستان مکلف اند تا در تامین امنیت انتقال این مواد تلاش جدی نمایند:« نهادهای امنیتی  بر انتقال سالم موادحساس وغیر حساس که به تاریخ هشت ماه سنبله آغاز می‌شود، تعهد سپرده اند.»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *