• انتشار: 23 سپتامبر 2016
  • ساعت: 12:01
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 13567
پرینت

۶۹ شورشی مسلح به شمول ۱۱ داعشی در درگیری های تازه کشته شدند

مقامات امنیتی می گویند که در درگیری های تازه میان نیروهای امنیتی کشور و شورشیان و تروریستان، دست کم ۶۹ تن از این شورشیان مسلح به شمول ۱۱ تروریست داعش به هلاکت رسیده اند.

وزارت دفاع ملی کشور در خبرنامه ای نوشت نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی را در نقاط مختلف کشور علیه شورشیان و مخالفان مسلح راه اندازی کردند که در نتیجه این عملیات ها، دست کم ۶۹ تن از شورشیان مسلح به شمول ۱۱ تن از اعضای وابسته به گروه تروریستی داعش به هلاکت رسیدند.

خبرنامه وزارت دفاع جزئیات این عملیات ها را که از صبح روز گذشته تاکنون انجام شده به شرح زیر اعلام می کند.

تمامی این عملیات ها با حمایت نیروی هوایی و واحدهای توپچی صورت گرفت.

در عملیاتی که در ولسوالی های کوت، نازیان، شینواری و حصارک ولایت ننگرهار صورت گرفت، ۲۷ تن از شورشیان مسلح به شمول ۱۱ عضو گروه تروریستی داعش کشته شده، ۵ تن دیگر زخمی و ۲ تن از شورشیان طالبان نیز دستگیر شدند.

در عملیاتی شبانه در مربوطات ولسوالی نرخ ولایت میدان وردک، ۱۱ تن از دشمنان کشور کشته شده، ۱۱ ثوب واسکت انتحاری و مقدار ۱۸۰ کیلوگرم مواد انفجاری بدست آمد.

لازم به ذکر است که ۶ تروریست که قصد داشتند با هاوان بر ولسوالی سیدآباد ولایت میدان وردک حمله کنند، هاوان شان منفجر شده و هر شش تن به هلاکت رسیدند.

در مربوطات ولسوالی شینکی ولایت زابل نیز یک تن هراس افکن کشته شده و ۲ تن دیگر زخمی شدند.

به همین ترتیب، در عملیات تصفیه ای نیروهای اردوی ملی و پولیس در مربوطات ولسوالی دشت ارچی ولایت کندز ۱۱ شورشی کشته شده، ۱۳ تن زخمی و ۴ باب مواضع و استحکامات این شورشیان نیز منهدم گردید. در مربوطات ولسوالی جرم ولایت بدخشان نیز ۱۳ تن از هراس افکنان کشته شده و ۲۱ تن دیگر زخمی شدند.

تاکنون هیچ یک از گروه های شورشی از جمله طالبان در خصوص این گزارش چیزی نگفته اند.

وزارت دفاع ملی می افزاید در جریان این عملیات ها که برای تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان راه اندازی شده بودند، ۴ تن از سربازان اردوی ملی کشور به درجه رفیع شهادت رسیدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *