• انتشار: 10 جولای 2017
  • ساعت: 19:28
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 22481
پرینت

۶۹ دهشت افکن طی درگیری های تازه به هلاکت رسیدند

مقامات امنیتی می گویند که دست کم ۶۹ دهشت افکن طی درگیری های تازه با نیروهای امنیتی در نقاط مختلف کشور به هلاکت رسیده اند.

وزارت دفاع ملی با درج خبرنامه ای امروز (دوشنبه) نوشت که در نتیجه عملیات های تعرضی نیروهای امنیتی در نقاط مختلف کشور طی ۲۴ ساعت گذشته دست کم ۶۹ هراس افکن به شمول ۹ عضو گروه تروریستی داعش کشته شده، ۳۹ تن دیگر زخمی و ۴ تن به شمول یک فرمانده محلی طالبان دستگیر شدند.

وزارت دفاع در خبرنامه اش افزوده است که این عملیات ها با حمایت نیروی هوایی کشور و واحدهای توپچی در ولایات ننگرهار، کاپیسا، پکتیا، پکتیکا، خوست، لوگر، کندهار، زابل، فراه، بادغیس، کندز، فاریاب، بلخ، تخار و هلمند صورت گرفتند.

براساس این خبرنامه، در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی حاجی آریوب ولایت پکتیا صورت گرفت، ۸ هراس افکن کشته شدند، در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار ۹ عضو گروه داعش به هلاکت رسیدند و در مربوطات تپه شاه منصور شهر ترینکوت ولایت ارزگان ۱۲ دهشت افکن کشته شده، ۹ تن دیگر زخمی شده و ۷۳ حلقه ماین نیز کشف و خنثی گردید.

اما دهشت افکنان در ولایت بلخ طی ۲۴ ساعت گذشته بیشترین آسیب را متحل شدند بطوریکه در مربوطات ولسوالی چمتال این ولایت، ۲۱ تن از آنان به هلاکت رسیده و ۲۱ تن دیگر زخمی شدند.

به همین ترتیب، در شیرین تگاب ولایت فاریاب ۶ شورشی کشته شده و ۴ تن دیگر زخمی شدند. در ولسوالی محمد آغه ولایت لوگر هم ۱۱ عضو گروه طالبان به هلاکت رسیدند و ۵ تن دیگرشان زخمی گردیدند.

در مربوطات ولسوالی قرغه ئی ولایت لغمان نیز ۲ تن از هراس افکنان کشته شدند.

نیروهای امنیتی همچنین ۴ شورشی به شمول یک فرمانده محلی طالبان را در مربوطات ولسوالی غنی خیل ولایت ننگرهار دستگیر کردند.

تاکنون هیچ یک از گروه های مسلح به شمول طالبان در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *