• انتشار: 27 اکتبر 2016
  • ساعت: 21:29
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 14825
پرینت

۶۶ هراس افکن به شمول ۳۰ عضو داعش در درگیری های تازه به هلاکت رسیدند

۶۶ تن از هراس افکنان به شمول ۳۰ عضو گروه داعش در درگیری های تازه با نیروهای امنیتی کشور به هلاکت رسیدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه ای امروز (پنجشنبه) نوشته است که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات متعددی را علیه هراس افکنان در نقاط مختلف کشور راه اندازی کردند که در نتیجه این عملیات، ۶۶ تن از هراس افکنان به شمول ۳۰ عضو گروه داعش به هلاکت رسیدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش برخی از جزئیات این عملیات ها را به شرح زیر اعلام کرده است:

این عملیات ها با حمایت نیروی هوایی و واحدهای توپچی صورت گرفتند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی پچیروآگام ولایت ننگرهار صورت گرفت، ۳۰ تن از اعضای گروه تروریستی داعش کشته شده و ۶ تن دیگر زخمی شدند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی گرشک ولایت هلمند راه اندازی شد، ۱۳ تن از شورشیان طالبان به هلاکت رسیده و یک تن دیگرشان زخمی شدند.

همچنان در نتیجه این عملیات ها در مربوطات ولسوالی های نرخ و سید آباد ولایت میدان وردک ۹ تن دهشت افگن کشته و ۶ تن دیگر زخمی شدند، و در مربوطات ولسوالی های ده یک و مقر ولایت غزنی نیز ۵ تن از شورشیان طالبان کشته شده و ۹ تن دیگر زخمی گردیدند.

به همین ترتیب، در نتیجه عملیات تصفیه ای نیروهای اردوی ملی و پولیس ملی در مربوطات گلستان ولایت فراه و قرغه یی ولایت لغمان ۸ تن از شورشیان طالبان کشته شده، یک تن زخمی و ۱۱ تن دیگر به شمول ۸ فرد مشکوک دستگیر شدند.

هیچ یک از گروه های شورشی به شمول گروه طالبان تاکنون در خصوص این گزارش چیزی نگفته اند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش همچنین افزوده است که در جریان این عملیات ها که برای تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان صورت گرفت، ۶ تن از سربازان اردوی ملی کشور به درجه شهادت رسیدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *