• انتشار: 28 ژانویه 2016
  • ساعت: 12:02
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 6498
پرینت
اداره مستقل ارگان های محلی:

تا آخر ماه حمل تمامی شهردارها مشخص می شوند

اداره مستقل ارگان های محلی می گوید که تا اواخر ماه حمل سال ۱۳۹۵ خورشیدی تمامی شهردارهای کشور مشخص خواهند شد و ولسوال ها نیز پس از آن به صورت تدریجی مشخص می شوند.

منیره یوسفزاده، سخنگوی اداره مستقل ارگان های محلی امروز پنجشنبه در یک نشست خبری گفت که سرپرستی اداره های دولتی به زودی خاتمه پیدا می کند و تا پایان ماه حمل سال آینده تمامی شهردارها مشخص می شوند.

خانم یوسفزاده افزود که برنامه انتخاب ولسوال ها کمی پیچیده تر است ولی از ماه حمل بست های ولسوالی ها به اعلان گذشته خواهد شد.

وی از سویی دیگر گفت که حکومت مبارزه با فساد اداری و غصب زمین را در اولویت های کاری خود گذشته است و تلاش می کند تا با این پدیده مبارزه کند.

اداره ارگان های محلی والیان هشت ولایت را به کابل فرا خوانده بود تا مشکلات ولایت شان شنیده شود و هماهنگی با اداره های مرکزی بیشتر صورت پذیرد.

در این مدت، والیان این ولایت ها ۹ نشست با مقام های حکومت وحدت ملی از جمله رئیس جمهوری، رئیس اجرایی و اعضای کابینه انجام داده اند.

خانم یوسفزاده خاطر نشان کرد که علاوه بر این نشست ها، رئیس جمهوری برای حکومتداری خوب با والیان تمامی ولایت ها به صورت ویدیو کنفرانس نشستی داشته است.

از این پس هر ماه ویدیو کنفرانسی با والیان برگزار خواهد شد.

سخنگوی اداره ارگان های محلی همچنین گفت که در سال آینده برای بررسی بهتر مشکلات مردم، کمیته هایی با سرپرستی شخص والی برگزار می شود تا مشکلات مردم به صورت جدی بررسی گردد.

وی همچنین اضافه کرد که تاکنون با والیان ۳۳ ولایت نشست هماهنگی برگزار شده و با والی کندز به دلیل توجه بیشتر به صورت انفرادی نشست برگزار خواهد شد.

این نشست در حالی با والیان برخی از ولایات برگزار می شود که ولایت های بلخ، نورستان و کنر هنوز توسط سرپرست اداره می شوند و والی ندارند.

اداره ارگان های محلی نیز گفت مشخص نیست که والیان این ولایت ها چه موقع مشخص خواهد شد.

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

  1. […] منبع خبر […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *