• انتشار: 2 مارس 2017
  • ساعت: 14:28
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 19415
پرینت

۶۴ هراس افکن طی درگیری های تازه کشته و زخمی شدند

مقامات امنیتی می گویند که دست کم ۶۴ هراس افکن طی درگیری های تازه با نیروهای امنیتی در نقاط مختلف کشور کشته و یا زخمی شده اند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه ای امروز (پنجشنبه) نوشته است که دست کم ۴۶ دست تن از دهشت افکنان به شمول دو فرمانده گروه طالبان و هشت عضو گروه داعش طی درگیری های تازه با نیروهای امنیتی کشته شده و ۱۸ تن دیگر زخمی شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش در خصوص جزئیات درگیری های تازه نیروهای امنیتی علیه شورشیان مسلح می نویسد که در جریان یک حمله هوایی که در مربوطات ولسوالی لعل پور ولایت ننگرهار صورت گرفت، ۸ عضو گروه داعش کشته شدند.

در نتیجه عملیات تعرضی در مناطق اطراف مرکز ولایت لغمان نیز ۱۰ تن از هراس افکنان کشته شده و ۸ تن دیگرشان زخمی شدند.

به همین ترتیب، در عملیات دیگری که در ولسوالی برمل ولایت پکتیکا و ولسوالی نیش ولایت قندهار صورت گرفت، ۸ تن از دهشت افکنان کشته شده و ۴ تن دیگر زخمی شدند. همچنین در جریان این عملیات ها، پناهگاه ها و تجهیزات جنگی شورشیان نیز منهدم گردید.

در عملیاتی که در اطراف مرکز ولایت بادغیس و ولسوالی خاشرود ولایت فراه راه اندازی شد، ۴ تن از هراس افکنان به شمول فرمانده «محمد رحیم» در ولایت بادغیس کشته شده و سلاح هایشان نیز به دست نیروهای امنیتی افتاد.

در عملیات مشترکی که در ولسوالی های تاله و برفک و دوشی ولایت بغلان صورت گرفت، ۱۶ تن از جنگجویان طالبان به شمول قوماندان «عبدالقیوم» کشته شده و ۸ تن دیگرشان زخمی شدند.

هیچ یک از گروه های مسلح مخالف به شمول طالبان در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده است.

وزارت دفاع ملی نیز در خصوص تلفات احتمالی نیروهای امنیتی در جریان این عملیات ها جزئیاتی ارائه نکرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *