• انتشار: ۲۸ عقرب ۱۳۹۵
  • ساعت: ۰۰:۲۳
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 15404
پرینت

۶۱ شورشی مسلح طی درگیری های تازه به هلاکت رسیدند

۶۱ تن از شورشیان مسلح به شمول ۶ عضو گروه داعش طی درگیری های تازه با نیروهای امنیتی در نقاط مختلف کشور به هلاکت رسیده اند.

وزارت دفاع ملی گفته است که دست کم ۶۱ تن از شورشیان مسلح به شمول ۶ عضو گروه تروریستی داعش و یک فرمانده محلی طالبان طی درگیری های تازه با نیروهای امنیتی در نقاط مختلف کشور به هلاکت رسیده اند.

همچنین در این درگیری ها ۲۳ تن از شورشیان زخمی و ۲ تن دیگرشان دستگیر شده اند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه ای امروز (پنجشنبه) نوشت که نیروهای امنیتی کشور در جریان عملیات روزانه شان، به تازگی عملیات های متفاوتی را در ۱۳ ولایت کشور راه اندازی کردند که در نتیجه آن شمار زیادی از شورشیان مسلح کشته و یا زخمی شدند.

وزارت دفاع برخی جزئیات این عملیات ها را به شرح زیر اعلام کرد:

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی خواجه سبزپوش ولایت فاریاب صورت گرفت، ۳۰ تن از شورشیان مسلح طالبان به شمول یک فرمانده محلی این گروه و یک تبعه خارجی کشته شدند، ۲۰ تن دیگرشان زخمی، یک تن دستگیر و همچنین ۱۳ عراده موترسایکل این شورشیان بدست نیروهای امنیتی افتاد.

در مربوطات ولسوالی های گرشک، ناوه و مارجه ولایت هلمند نیز ۱۳ تن از هراس افکنان کشته شده و ۴۸ حلقه ماین کشف و خنثی گردید.

به همین ترتیب، در نتیجه عملیاتی دیگر در مربوطات ولسوالی های پچیروآگام ولایت ننگرهار، ۶ عضو گروه داعش کشته شده و ۲ تن دیگر زخمی شدند. در مربوطات ولسوالی برمل ولایت پکتیکا، ۵ تن از هراس افکنان به هلاکت رسیده و یک فرد مشکوک نیز دستگیر شد.

در مربوطات ولسوالی شاه ولیکوت و دو راهی سنگین ولایت کندهار نیز، ۷ تن از شورشیان مسلح کشته شده و یک تن دیگرشان زخمی شد.

هیچ یک از گروه های شورشی به شمول طالبان تاکنون در خصوص این گزارش چیزی نگفته است.

همچنین وزارت دفاع ملی در خصوص تلفات احتمالی نیروهای امنیتی در این عملیات ها جزئیاتی ارائه نکرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *