• انتشار: 19 فوریه 2018
  • ساعت: 21:08
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 26569
پرینت

۵۹ تن طی یک ماه در پیوند به جرایم قاچاق مواد مخدر بازداشت شده اند

مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر اعلام کرده است که طی یک ماه گذشته ۵۹ تن به شمول دو زن و یک تبعه ایران در پیوند به موارد جرایم قاچاق مواد مخدر از سراسر کشور بازداشت شده اند.

احمد خالد موحد، سخنگوی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مسکرات و موادر مخدر امروز (دوشنبه) طی یک کنفرانس خبری در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت گفت: «در جریان ماه دلو سال ۱۳۹۶ در پیوند به ۵۷ قضیه جرایم مسکرات و مواد مخدر ۵۹ تن به شمول دو زن  و یک شهروند ایران از سراسر کشور بازداشت و دوسیه های مربوطه شان غرض تعقیب عدلی و قضایی به مرکزعدلی و قضایی مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر فرستاده شده اند.»

در میان قضایای رسیده به این مرکز ۱۶ قضیه آن مربوط به میدان هوایی بین المللی حامد کرزی بوده که فاعلین آن در قضایای جداگانه قصد انتقال مواد مخدر نوع هیرویین را به کشور هندوستان داشتند.

طی میعاد یاد شده به تعداد ۲۵عراده وسایط نقلیه،۱عراده موترسایکل و۸۰ سیت موبایل همراه مختلف النوع که از قاچاقبران به دست آمده بود مصادره گردیده و همچنان مبلغ (۶۵۵۰۰) افغانی و(۱۰۰۰) دالرامریکایی از نزد قاچاقبران حصول و به حساب دادستانی کل کشور واریز گردید.

درهمین حال از جانب محکمه ابتداییه مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر در جریان ماه دلو۲۷ تن از۲ سال و۶ ماه الی۲۰ سال حبس محکوم به مجازات شده اند و همچنین از جانب محکمه استیناف مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر ۲۵ تن به حبس های تنفیذی مختلف محکوم به مجازات شده اند.

در پیوند به قضایای ماه دلو سال ۱۳۹۶ در کنار ۲۱عراده موتر،۲۲ میل اسلحه،۲۵۶۲ نوع مهمات مختلف، ۳ قبضه بم دستی و ۶۶ سیت تیلفون همراه، (۳۰۶،۳۷۰) کیلوگرام هیرویین، (۱۸۳۳،۹) کیلوگرام تریاک، (۱۱۸۲،۸۵) کیلوگرام چرس، (۱۰۵) کیلوگرام مواد کیمیاوی جامد، (۳۱۲،۴۱) لیتر مواد کیمیاوی مایع و (۵۰۱) لیترمشروبات الکولی کشف وضبط شده است.

در خبرنامه ای که از سوی مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت فرستاده شده، آمده است که در جریان سال ۱۳۸۵ الی سال ۱۳۹۵ در پیوند به قضایای جرایم قاچاق مسکرات و مواد مخدر از نزد قاچاقبران به طور مجموعی۹۲۱ میل اسلحه، ۷۲ قبضه بم دستی، ۵۰۲ حلقه ماین ضد وسایط ،۲۱ فیر راکت ،۷۰حلقه ماین ضد پرسونل،۶عدد دوربین، ۷۰۷۴۲ فیرمرمی، ۱۸سیت مخابره، ۲۴۴۶ عراده واسطه نقلیه و  ۳۰۷۵ سیت تیلفون مختلف النوع کشف و مصادره گردیده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *