• انتشار: 14 ژانویه 2018
  • ساعت: 18:18
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 25666
پرینت

۵۹ تروریست طی درگیری های تازه به هلاکت رسیدند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که طی ۲۴ ساعت گذشته دست کم ۵۹ تروریست در نقاط مختلف کشور در درگیری با نیروهای امنیتی به هلاکت رسیده اند.

وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه ای امروز (یکشنبه) نوشته است که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات متعددی را در نقاط مختلف کشور راه اندازی کردند که در نتیجه آن، دست کم ۵۹ تروریست به شمول ۹ عضو گروه تروریستی داعش به هلاکت رسیده، ۴۴ تن دیگرشان زخمی و ۱۷ تن نیز دستگیر شدند.

براساس خبرنامه وزارت دفاع ملی، در نتیجه عملیات در ولسوالی کشک کهنه ولات هرات دست کم ۱۹ تن از هراس افکنان کشته شده، ۱۶ تن دیگرشان زخمی و یازده عراده موتر و موترسایکل شورشیان منهدم گردید.

در ولسوالی های زرمت و سیدکرم ولایت پکتیا نیز ۱۶ تن از شورشیان مسلح توسط نیروهای امنیتی به هلاکت رسیدند و ۱۹ تن دیگرشان نیز زخمی شدند.

نیروهای امنیتی همچنین ۹ عضو گروه تروریستی داعش را در ولسوالی های اچین و ده بالای ولایت ننگرهار به هلاکت رساندند.

در ولسوالی های نادعلی و گرشک ولایت هلمند نیز دست کم ۸ تن از هراس افکنان کشته شده، ۳ تن دیگر زخمی و ۲ تن شان نیز دستگیر شدند.

به همین ترتیب، در عملیات در ولسوالی خاص ارزگان ولایت ارزگان ۳ تن از دهشت افکنان کشته، ۶ تن زخمی، در ولسوالی سیدآباد ولایت میدان وردک ۲ تن دهشت افکن کشته شده و ۱۵ تن دیگر دستگیر و همچنین در ولسوالی میزان ولایت زابل نیز دو شورشی به هلاکت رسیدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید که طی ۲۴ ساعت گذشته ۹ عملیات تصفیوی پلان شده و ۱۰ عملیات خاص در ۸ ولایت کشور راه اندازی گردید. نیروهی هوایی کشور نیز ۹۰ پرواز به حمایت نیروهای اردوی ملی اجرا نموده و ۵ ضربه به لانه های دشمن وارد کرد.

هیچ یک از گروه های مسلح مخالف دولت تاکنون در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *