• انتشار: 3 ژانویه 2017
  • ساعت: 14:02
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 17152
پرینت

۵۸ هراس افکن به شمول ۱۰ داعشی طی درگیری های تازه کشته شدند

مقامات امنیتی می گویند که دست کم ۵۸ تن از هراس افکنان به شمول ۱۰ عضو گروه داعش طی درگیری های تازه در نقاط مختلف کشور به هلاکت رسیده اند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه ای امروز (سه شنبه) نوشته است که ۵۸ تن از هراس افکنان به شمول دو فرمانده محلی طالبان و ۱۰ عضو گروه تروریستی داعش طی درگیری های تازه با نیروهای امنیتی در نقاط مختلف کشور به هلاکت رسیده اند.

وزارت دفاع گفته است که این تلفات شورشیان در جریان عملیات هایی که در ولایات ننگرهار، کاپیسا، لوگر، پکتیا، پکتیکا، غزنی کندهار،ارزگان، زابل، هرات، نیمروز، فاریاب، سرپل، کندز، تخار، بدخشان، بلخ و هلمند طی ۲۴ ساعت گذشته توسط نیروهای امنیتی راه اندازی شده بودند، صورت گرفته است.

وزارت دفاع در خبرنامه اش برخی جزئیات این عملیات را به شرح زیر نوشته است.

در مربوطات ولسوالی های قیصار و غورماچ ولایت فاریاب، ۱۲ تن از شورشیان طالبان کشته شده، ۷ تن دیگر زخمی و ۹ عراده موتر و موترسایکل این شورشیان منهدم گردید.

در مربوطات ولسوالی چرخ ولایت لوگر نیز ۲۰ تن از شورشیان طالبان کشته شدند.

نیروهای امنیتی در مربوطات ولسوالی ده بالای ولایت ننگرهار ۱۰ تن از اعضای گروه داعش را به هلاکت رساندند.

در مربوطات ولسوالی شیندند ولایت هرات نیز، ۲ تن از فرماندهان محلی طالبان به نام های «ملا اشرف فدایی» و «ملا بابر» کشته شده و یک تن دیگر زخمی شدند.

به همین ترتیب، در ولسوالی های زنجان و اندر ولایت غزنی، ۴ شورشی طالبان کشته شده و ۸ تن دیگر زخمی شدند؛ در مربوطات شهر ترینکوت مرکز ولایت ارزگان نیز ۳ تن از هراس افکنان کشته شده و ۲ تن دیگر زخمی شدند.

در مربوطات ولسوالی زیروک ولایت پکتیکا هم ۲ تن از شورشیان کشته شده و یک تن دیگر زخمی شدد. در پشت رود ولایت فراه نیز ۵ تن از هراس افکنان کشته شده و ۴ تن دیگرشان زخمی شدند.

تاکنون هیچ یک از گروه های شورشی به شمول طالبان در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *