• انتشار: 30 آگوست 2016
  • ساعت: 15:37
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 12777
پرینت

۵۸ شورشی طی درگیری های تازه با نیروهای امنیتی به هلاکت رسیده اند

دست کم ۵۸ تن از دهشت افکنان طی درگیری های تازه با نیروهای امنیتی در نقاط مختلف کشور در ۲۴ ساعت گذشته به هلاکت رسیده اند.

وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه ای نوشت؛ نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته و در ادامه عملیات های روزانه شان برای پاکسازی کشور از وجود دشمنان، دست کم ۵۸ تن از شورشیان مسلح به شمول ۳ فرمانده محلی آنان را به هلاکت رساندند و ۲۶ تن دیگر را نیز زخمی کردند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش جزئیات عملیات تازه نیروهای امنیتی را به شرح زیر اعلام کرده است:

تمامی این عملیات ها که در ۱۱ ولایت کشور صورت گرفت با حمایت نیروی هوایی و توپچی همراه بود.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی جانی خیل ولایت پکتیا صورت گرفت، ۳۱ تن از شورشیان طالبان به شمول ۲ فرمانده محلی آنان به نام های عبدالولی و نسیم جان کشته شدند و همچنین ۱۲ عراده موترشان نیز منهدم شدند.

در عملیاتی که در مربوطات قریه کنم از مربوطات مرکز شهر کندز صورت گرفت، ملا ولی محمد رئیس رئیس کمیسیون نظامی طالبان در این ولایت به همراه ۱۳ تن شورشی دیگر دستگیر شدند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی چمکنی ولایت پکتیا صورت گرفت ۲۰ تن از شورشیان طالبان کشته شده و ۲۵ تن دیگر نیز زخمی شدند.

به همین ترتیب، در جریان عملیات تصفیه مشترک نیروهای اردوی ملی و پولیس ملی در مربوطات ولسوالی واشیر ولایت هلمند و بغلان مرکزی ولایت بغلان ۲ تن از شورشیان طالبان کشته شده، ۱ تن زخمی و ۲ تن دیگر دستگیر شدند.

همچنین در نتیجه انفجار یک ماین جاسازی شده در مربوطات ولسوالی شیندند ولایت هرات یک تن از فرماندهان طالبان به نام ملا تاج محمد با ۴ تن از افرادش کشته شده و ۳ تن دیگر نیز زخمی شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید در جریان این عملیات های تازه نیروهای امنیتی که برای تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان راه اندازی شده بود، ۱۱ تن از سربازان اردوی ملی کشور به درجه شهادت رسیدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *