• انتشار: ۳ قوس ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۲:۳۳
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 25516
پرینت

۵۷ شورشی مسلح طی درگیری های تازه به هلاکت رسیدند

وزارت دفاع کشور اعلام کرده است که طی شبانه روز گذشته دست کم ۵۷ تن از دهشت افکنان در جریان درگیری با نیروهای امنیتی کشور به هلاکت رسیده اند.

وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه ای امروز (جمعه) نوشته است که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته در جریان عملیات متعدد دست کم ۵۷ هراس افکن به شمول ۱۴ عضو گروه تروریستی داعش را به هلاکت رسانده و ۲۹ تن دیگر را زخمی ساخته اند.

در خبرنامه وزارت دفاع آمده است که در عملیات در ولسوالی خاک سفید و مرکز ولایت فراه، دست کم ۱۵ عضو گروه طالبان کشته شده، ۲۰ تن دیگرشان زخمی و ۳ عراده موترسایکل این گروه و یک کارخانه ماین سازی شان منهدم گردید.

در عملیات در ولسوالی های اچین و ده بالای ولایت ننگرهار نیز ۱۴ عضو گروه تروریستی داعش به هلاکت رسیدند.

نیروهای امنیتی همچنین در ولسوالی های خاکریز و نیش ولایت کندهار ۱۲ هراس افکن مسلح را به هلاکت رسانده و یک تن دیگر را نیز زخمی کردند.

در ولسوالی زرمت و مرکز ولایت پکتیا نیز ۸ شورشی مسلح کشته شده و ۵ تن دیگرشان زخمی شدند.

به همین ترتیب، در عملیات در ولسوالی چوره ولایت ارزگان ۶ دهشت افکن کشته شده، ۳ تن زخمی و یک قرارگاه دشمن از بین برده شد؛ در ولسوالی شاه جوی ولایت زابل نیز یک شورشی کشته شده و یک تن دیگر زخمی؛ و در نهایت در ولسوالی اندر ولایت غزنی هم یک هراس افکن کشته شده و ۳ تن دیگر زخمی شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید که طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ عملیات تصفیه ای پلان شده و ۱۷ عملیات خاص در ۱۰ ولایت کشور راه اندازی گردید. نیروی هوایی نیز ۷۵ پرواز به حمایت نیروهای اردوی ملی اجرا و  ۲۱ ضربه به لانه های دشمن وارد کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *