• انتشار: ۲۴ سرطان ۱۳۹۸
  • ساعت: ۱۴:۳۶
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 35947
پرینت
در یک هفته اخیر

۵۶ جنگجو و ۲۲ فرمانده طالبان در بلخ کشته شده اند

مقام‌های ارتش در شمال کشور اعلام کردند در یک هفته‌ی گذشته در عملیات مشترک نیروهای زمینی و هوایی افغان در چهار ولسوالی ولایت بلخ ۷۸ جنگ‌جوی گروه طالبان به‌شمول ۲۲ فرمانده مهم این گروه کشته شده‌اند.

محمدحنیف رضایی، سخن‌گوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین امروز (دوشنبه، ۲۴ سرطان) گفت این عملیات از سوی نیروهای کماندو به کمک نیروهای هوایی و دیگر نیروهای امنیتی و دفاعی در ولسوالی‌های چهاربولک، چمتال، بلخ و دولت‌آباد ولایت بلخ راه‌اندازی شده بود.

آقای رضایی همچنان گفت در نتیجه‌ی این عملیات تصفیوی شماری از روستاها در چهار ولسوالی یادشده از وجود مخالفان مسلح دولت پاکسازی شده و ۷۷ جنگ‌جوی دیگر گروه طالبان به‌شمول ۱۷ فرمانده این گروه زخمی شده‌اند.

وی به اطلاعات روز گفت از آغاز این عملیات مشترک تا کنون چندین قرارگاه کوچک و بزرگ طالبان از بین برده شده است.

سخن‌گوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین افزود در این مدت بیش از ۲۰ حلقه ماین نیز از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی کشف و از بین برده شده است.

آقای رضایی گفت در این عملیات تنها ۷ نفر از نیروهای امنیتی و دفاعی زخمی شده و به غیرنظامیان هیچ آسیبی نرسیده است. به گفته‌ی او عملیات تصفیوی در ولسوالی‌های چهاربولک، دولت‌آباد، چمتال و بلخ همچنان ادامه دارد.

گروه طالبان تا کنون در این باره چیزی نگفته است.

ولایت بلخ در شمال کشور از ولایت‌های نسبتا امن به حساب می‌آید که گروه طالبان در شماری از ولسوالی‌های آن حضور و فعالیت دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *