• انتشار: ۲۹ سنبله ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۱:۴۲
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 13445
پرینت
وزیر مهاجرین:

۵۰۰ هزار مهاجر تا پایان سال از پاکستان باز می گردند/نهادهای بین المللی مساعدت تنها ۲۰ فیصد را می کنند

سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین وعودت کنندگان کشور گفته است که پیش بینی می شود تا پایان سال جاری خورشیدی ۵۰۰ هزار مهاجر افغان از پاکستان باز گردند که نهادهای IOM و WFP تنها مساعدت ۲۰ فیصد آنها را می کنند.

دفتر مطبوعاتی وزیر امور مهاجرین نوشته است؛ به همین منظور روز گذشته جلسه ای در مقر این وزارت با حضور آقای بلخی وزیر امور مهاجرین، معین های وزات دولت در امور حوادث، وزارت اطلاعات و فرهنگ و وزارت صحت عامه و نماینده دفتر برنامه غذایی سازمان ملل (WFP) برگزار شد.

به گفته آقای بلخی، هدف عمده این جلسه را هماهنگی بیشتر کمک ها و رسیدگی به وضعیت بازگشت کنندگان در مرز تورخم عنوان کرد.

سید حسین عالمی بلخی گفت پیش بینی می شود تا شش ماه دیگر در حدود ۵۰۰ هزار مهاجر بدون اسناد دیگر به صورت داوطلبانه از پاکستان به افغانستان برگردند که دو نهاد بین المللی سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) و برنامه غذایی سازمان ملل (WFP) مساعدت تنها ۲۰ فیصد از این بازگشت کنندگان را می کنند، و متباقی این مهاجران توسط دولت افغانستان مطابق با پلان عملیاتی وزارت امور مهاجرین مساعدت می شود.

در همین حال آقای بلخی در یک نشست دیگر با خانم مایا امیر تونگا رئیس دفتر کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان مقیم در افغانستان و دیگر مقامات بلند پایه دفتر سازمان بین المللی مهاجرت در کابل، از تمدید شدن اقامت مهاجرین افغانی در پاکستان تا پایان سه ماه دیگر استقبال کرد و خواهان تمدید بیشتر از سوی دولت پاکستان شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *