• انتشار: 13 دسامبر 2016
  • ساعت: 18:11
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 16290
پرینت

۵۰ شورشی به شمول دو فرمانده طالبان کشته شدند

مقامات امنیتی کشور می گویند که در جریان عملیات های تازه نیروهای امنیتی، ۵۰ تن از هراس افکنان به شمول دو فرمانده طالبان و یک فرمانده گروه داعش به هلاکت رسیده اند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه ای امروز (سه شنبه) نوشته است که ۵۰ تن از هراس افکنان از جمله دو فرمانده طالبان و یک فرمانده گروه داعش در جریان عملیات هایی که طی ۲۴ ساعت گذشته توسط نیروهای امنیتی در نقاط مختلف کشور راه اندازی شده بود، کشته شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش برخی از جزئیات این عملیات ها را به شرح زیر اعلام کرده است:

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی برگمتال ولایت نورستان راه اندازی شد، ۲۰ تن از شورشیان طالبان به شمول یک فرمانده آنان به نام «حزب الله جنگی» کشته شدند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی گرشک و اطراف شهر لشکرگاه در ولایت هلمند صورت گرفت، ۱۶ تن از شورشیان طالبان کشته شده و ۲ تن دیگر زخمی شدند.

در مربوطات ولسوالی متاخان ولایت پکتیکا نیز ۷ تن از هراس افکنان به هلاکت رسیده و ۴ تن دیگرشان زخمی شدند.

به همین ترتیب، در جریان عملیاتی که در مربوطات ولسوالی سیاه گرد ولایت پروان صورت گرفت، یک تن از فرماندهان طالبان به نام «محمد نعیم» کشته شده و ۳ تن دیگرشان زخمی شدند. در مربوطات ولسوالی زرمت ولایت پکتیا نیز یک تن دهشت افکن کشته شده و ۳ تن دیگر زخمی شدند.

در مربوطات ولسوالی ده یک ولایت غزنی نیز ۳ تن از شورشیان طالبان زخمی شدند.

در مربوطات ولسوالی های ده بالا و اچین ولایت ننگرهار نیز، ۵ تن به شمول ۴ تبعه خارجی وابسته به گروه تروریستی داعش کشته شدند. در میان کشته شدگان، یک تن از فرماندهان گروه داعش به نام «ابودوجانبه» می باشد.

تاکنون هیچ یک از گروه های شورشی به شمول طالبان در خصوص این گزارش چیزی نگفته اند.

وزارت دفاع ملی همچنین در خصوص خسارات و یا تلفات احتمالی نیروهای امنیتی در جریان این عملیات ها جزئیاتی ارائه نکرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *