• انتشار: 22 ژانویه 2018
  • ساعت: 19:39
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 25871
پرینت

۴۹ هراس افکن طی درگیری های تازه کشته شدند

وزارت دفاع اعلام کرده است که ۴۹ هراس افکن طی درگیری های تازه با نیروهای امنیتی در نقاط مختلف کشور به هلاکت رسیده اند.

وزارت دفاع ملی با ارسال خبرنامه ای به رها نوشته است که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات متعددی را در نقاط مختلف کشور راه اندازی کردند، که در نتیجه آن، دست کم ۴۹ تن از هراس افکنان به شمول ۱۲ عضو گروه تروریستی داعش و یک فرمانده طالبان کشته شده و ۲۷ تن دیگر نیز زخمی شدند.

وزارت دفاع گفته است که در عملیات در ولسوالی خاک سفید ولایت فراه ۱۴ تن از شورشیان وابسته به طالبان به شمول یک فرمانده آنان به نام «ملا قیوم» کشته شده و ۱۳ تن دیگرشان زخمی شدند. در این عملیات ۲ عراده موتر و یک کارخانه ماین سازی شورشیان و مقادیری سلاح و مهمات از بین رفت.

در ولسوالی چهاردره ولایت کندز نیز هراس افکنان متحمل تلفات گردیدند. نیروهای امنیتی در این ولسوالی ۱۴ شورشی را به هلاکت رسانده و ۱۴ فرد مشکوک را نیز دستگیر کردند. در این عملیات، ۱۲۱ حلقه ماین و ۹ عراده موترسایکل شورشیان نیز منهدم گردید.

خبرنامه مذکور علاوه می کند که ۱۲ عضو گروه تروریستی داعش نیز در ولسوالی ده بالای ولایت ننگرهار توسط نیروهای امنیتی کشته شده و یک دیپوی البسه و مواد خوراکه آنان نیز از بین رفت.

نیروهای امنیتی در ولسوالی مارجه ولایت هلمند نیز در عملیاتی ۶ دهشت افکن را به هلاکت رساندند و یک کارخانه ماین، یک عراده موتر و ۷ موضع آنان را نیز منهدم کرد.

به همین ترتیب، طی عملیاتی در ولسوالی دند شهاب الدین ولایت بغلان ۳ هراس افکن کشته شده و ۶ تن دیگرشان زخمی شدند. و در ولسوالی قره باغ ولایت غزنی یک دهشت افکن به هلاکت رسیده و ۷ شورشی مسلح دیگر در ولایت زابل زخمی شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش علاوه می کند که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ عملیات تصفیه سازی و ۹ عملیات خاص را در ۸ ولایت کشور راه اندازی کردند. نیروی هوایی نیز در حمایت نیروهای اردوی ملی ۷۳ پرواز انجام دادند و ۹ ضربه به مواضع هراس افکنان وارد کرد.

تاکنون هیچ یک از گروه های مسلح در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *