• انتشار: ۱۵ سنبله ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۵:۵۱
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 13046
پرینت

۴۷ شورشی مسلح به شمول یک فرمانده محلی آنان به هلاکت رسیدند

۴۷ تن از شورشیان مسلح به شمول یک فرمانده محلی آنان در عملیات تازه نیروهای امنیتی در نقاط مختلف کشور به هلاکت رسیدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه ای نوشته است که نیروهای امنیتی کشور طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی را در ۱۵ ولایت کشور راه اندازی کردند که در نتیجه این عملیات ها، ۴۷ تن از دهشت افکنان به شمول یک فرمانده آنان به هلاکت رسیده و ۲۳ تن دیگرشان زخمی شدند.

وزارت دفاع ملی که در خبرنامه روزانه اش از عملیات مداوم نیروهای امنیتی علیه شورشیان می نویسد، جزئیات عملیات تازه آنها را به شرح زیر اعلام کرده است:

کلیه این عملیات ها با حمایت نیروی هوایی و قوای توپچی صورت گرفتند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی اچین ولایت ننگرهار صورت گرفت، ۱۳ تن از شورشیان کشته شده و ۲ تن دیگر نیز زخمی شدند. در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی جانی خیل ولایت پکتیا صورت گرفت ۷ تن از شورشیان طالبان کشته شدند.

در عملیاتی که در مربوطات شمال غرب فیروزکوه انجام شد ۷ شورشی طالبان به شمول یک فرمانده محلی آنان به نام ملا شکور به هلاکت رسیدند و ۲ تن دیگر زخمی شدند. در مربوطات ولسوالی قلعه ذال ولایت کندز نیز ۶ تن از شورشیان طالبان کشته شده و ۵ تن دیگرشان زخمی شدند.

به همین ترتیب، در نتیجه عملیات تصفیه ای نیروهای اردوی ملی و پولیس ملی در مربوطات ولسوالی های واغظ، جغتو و مرکز ولایت غزنی و ولسوالی چنارتو ولایت ارزگان صورت گرفت، ۱۴ تن از شورشیان طالبان کشته شدند و ۱۱ تن دیگرشان زخمی شدند.

هیچ یک از گروه های شورشی به شمول طالبان در خصوص این گزارش چیزی نگفته اند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید که در جریان این عملیات ها که برای تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان راه اندازی شده بود، ۶ تن از سربازان اردوی ملی کشور به درجه شهادت رسیدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *