• انتشار: 31 آگوست 2019
  • ساعت: 14:43
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 37230
پرینت
کمیسیون شکایات انتخاباتی:

۴۶ شکایت انتخاباتی تاکنون ثبت شده است

مسوولان در کمیسیون شکایات انتخاباتی می‌گویند از آغاز کارزار‌های انتخاباتی نامزدان انتخابات ریاست جمهوری تاکنون ۴۶ شکایت ثبت شده است.

محمد قاسم الیاسی سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی گفت:” طی ۳۳ روز مبارزات انتخاباتی نامزدان انتخابات ریاست جمهوری ۴۶ مورد شکایت ثبت شده است که به ۲۷ مورد آن رسیدگی شده است.”

وی بیان داشت، شکایات ثبت شده اکثرآ از سوی ستاد‌های انتخاباتی علیه همدیگر است و از سوی مردم شکایت بسیار اندک بوده است.  

آقای الیاسی موضوعات شکایات ثبت شده را متعدد خوانده گفت:” بیشتر شکایات شامل تبلیغات منفی، توهین یک نامزد علیه نامزد دیگر و کمپاین والیان ولایات به نفع نامزد خاص می‌باشد.”

وی با بابیان اینکه به ۵۰ درصد شکایات رسیدگی شده است گفت، بیشترین شکایات در چند روز اخیر از سوی ستاد‌های انتخاباتی علیه یکدیگر ثبت شده است که تحت بررسی قرار دارد.

آقای الیاسی گفت، کمیسیون شکایات برای برخی نامزدان انتخابات ریاست جمهوری اخطاریه فرستاده تا قوانین انتخابات را در کارزار‌های انتخاباتی مراعات کنند.

وی به نامزدان انتخابات ریاست جمهوری هشدار داده گفت:” اگر نامزدان انتخابات ریاست جمهوری به اخطار‌یه‌های کمیسیون شکایات توجه نکنند مطابق قانون با آنان برخورد صورت خواهد گرفت.”

پیش از این هم نهاد‌های ناظرانتخابات، شورای نامزدان انتخابات ریاست جمهوری و سیاسیون افغانستان از کمپاین والیان و شماری از مسوولان محلی در ولایات به نفع تیم‌های حاکم (دولت ساز و ثبات و همگرایی) ابراز نگرانی کرده‌اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *