• انتشار: ۱۳ ثور ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۴:۳۱
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 27966
پرینت

۴۴ هراس افکن به شمول ۳ فرمانده محلی طالبان به هلاکت رسیدند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده که نیروهای امنیتی طی یک شبانه روز گذشته در نقاط مختلف کشور دست کم ۴۴ هراس افکن به شمول ۳ فرمانده محلی طالبان را به هلاکت رسانده اند.

وزارت دفاع ملی امروز (پنجشنبه) در خبرنامه ای نوشته است که نیروهای امنیتی طی یک شبانه روز گذشته ۱۳ عملیات مشترک تهاجمی و تصیفه ای پلان شده، ۶۳ عملیات خاص کماندویی و ۲ ضربه هوایی اجرا کردند که در نتیجه آن، دست کم ۴۴ تن از هراس افکنان به شمول ۳ فرمانده محلی طالبان کشته شده و ۳۰ تن دیگرشان زخمی شدند.

خبرنامه مذکور می نویسد که در ولسوالی های راغستان و تشکان ولایت بدخشان دست کم ۲۶ تن از شورشیان وابسته به گروه طالبان به شمول ۲ تن از فرماندهان محلی آنان به نام های «مولوی ابراهیم» و «مولوی عبدالهادی» به هلاکت رسیده و ۲۴ تن دیگرشان به شمول «مولوی محمد عمر» ولسوال نام نهاد این گروه برای ولسوالی کوهستان زخمی شدند.

همچنین طی عملیات در ولسوالی های شیکی، میزان و مرکز ولایت زابل ۹ تن از دهشت افکنان کشته شده و ۳ تن دیگرشان نیز زخمی شدند. در این عملیات همچنین ۲ عراده موتر مملو از مواد منفجره نیز بدست نیروهای امنیتی افتاد.

در ولسوالی خاص ارزگان ولایت ارزگان نیز ۵ شورشی مسلح به شمول یک فرمانده محلی طالبان به نام «مولوی عبدالحق» کشته شدند.

خبرنامه وزارت دفاع ملی علاوه می کند که طی عملیات در ولسوالی خوگیانی ولایت غزنی ۳ هراس افکن کشته شده، در ولسوالی دوشی ولایت بغلان یک تن دهشت افکن کشته شده و ۳ تن دیگر زخمی، و در نهایت یک کارخانه پروسس مواد مخدر در ولسوالی بکواه ولایت فراه توسط نیروهای امنیتی منهدم گردید.

گروه طالبان تاکنون در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *