• انتشار: 18 آوریل 2018
  • ساعت: 12:22
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 27578
پرینت

۴۲ هراس افکن طی شبانه روز گذشته کشته و یا زخمی شدند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده که نیروهای امنیتی طی یک شبانه روز گذشته دست کم ۳۱ تن از هراس افکنان را به هلاکت و ۱۱ تن دیگر را زخمی کرده اند.

وزارت دفاع ملی امروز (چهارشنبه) با ارسال خبرنامه ای نوشته است که نیروهای امنیتی طی یک شبانه روز گذشته با راه اندازی عملیات متفاوت در نقاط مختلف کشور، دست کم ۳۱ تن از هراس افکنان را به هلاکت رسانده و ۱۱ تن دیگر را زخمی کرده اند.

این وزارت در خبرنامه اش نوشته که طی عملیات در ولسوالی های واغظ، اندر و مقر ولایت غزنی، ۱۵ تن از هراس افکنان کشته شده، ۱۲ تن دیگرشان زخمی شده و ۱۱ عراده موترسایکل شورشیان و مقادیری سلاح و مهمات آنان نیز منهدم گردیدند.

این عملیات در حالی راه اندازی شده، که دو روز پیش اعضای مجلس نمایندگان نسبت به وخیم تر شدن اوضاع امنیتی در این ولایت هشدار دادند.

هفته گذشته نیز، ولسوالی خواجه عمری ولایت غزنی برای ساعاتی به تصرف شورشیان طالبان در آمد، که ولسوال، و برخی مقامات امنیتی این ولسوالی نیز در حمله شورشیان جان باختند.

وزارت دفاع ملی علاوه کرده که طی عملیات در ولسوالی نجراب ولایت کاپیسا نیز ۱۱ تن از هراس افکنان کشته شده، ۱۶ تن دیگر زخمی شده، و در ولسوالی شیرین تگاب ولایت فاریاب نیز ۵ تن از هراس افکنان کشته شده و ۹ تن دیگرشان زخمی شدند.

خبرنامه وزارت همچنین می افزاید که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ عملیات تصفیه ای پلان شده و ۶۶ عملیات خاص در ۱۱ ولایت کشور راه اندازی کردند و نیروی هوایی نیز ۳۱ پرواز در حمایت نیروهای ارتش اجرا کرده و ۱ ضربه به لانه های دشمنان وارد کردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *