• انتشار: 11 آوریل 2018
  • ساعت: 14:06
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 27403
پرینت

۴۰ هراس افکن به شمول یک تروریست فرانسوی به هلاکت رسیدند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته و در ادامه عملیات نظامی شان علیه هراس افکنان، دست کم ۴۰ تن از آنان به شمول یک فرمانده محلی طالبان و یک تروریست فرانسوی را به هلاکت رسانده و ۳۵ تن دیگر را زخمی کرده اند.

وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه ای امروز (چهارشنبه) نوشته است که نیروهای امنیتی در عملیات مختلفی علیه هراس افکنان در نقاط مختلف کشور، دست کم ۴۰ تن از آنان را طی ۲۴ ساعت گذشته به هلاکت رسانده و ۳۵ تن دیگر را زخمی کرده اند.

در خبرنامه وزارت دفاع آمده است که طی عملیات در ولسوالی بالابلوک ولایت فراه ۱۰ تن از هراس افکنان کشته شده، ۱۱ تن دیگر نیز زخمی و ۹ فرد مشکوک نیز توسط نیروهای امنیتی دستگیر شدند. همچنین در این عملیات ۳ قرارگاه دشمنان نیز منهدم گردید.

در ولسوالی خاص ارزگان و ترینکوت مرکز ولایت ارزگان نیز ۱۰ تن از شورشیان مسلح به هلاکت رسیده و ۱۷ تن دیگرشان زخمی شدند.

نیروهای امنیتی در ولسوالی درزاب ولایت جوزجان نیز ۸ هراس افکن به شمول یک تروریست فرانسوی به هلاکت رسیده و ۳ تن دیگرشان زخمی شدند.

در کوهستان ولایت فاریاب هم ۴ دهشت افکن کشته شده و ۳ تن دیگرشان زخمی شدند.

به همین ترتیب، در عملیات در ولسوالی شاه جوی ولایت زابل، ۳ هراس افکن به شمول یک فرمانده محلی طالبان به نام «ملا نعیم» کشته شده، در ولسوالی نادعلی ولایت هلمند نیز ۳ هراس افکن کشته شده و ۳ تن دیگر زخمی و در ولسوالی مقر ولایت غزنی هم ۲ دهشت افکن کشته شده و ۲ تن دیگرشان زخمی شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش علاوه کرد که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ عملیات تصفیه ای پلان شده و ۶۴ عملیات خاص را در ۱۱ ولایت کشور راه اندازی کردند. نیروی هوایی نیز ۱۱۱ پرواز در حمایت نیروهای اردوی ملی اجرا کرده و ۱۱ ضربه هوایی به لانه های دشمنان وارد ساختند.

تاکنون هیچ یک از گروه های مسلح مخالف در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *