• انتشار: 15 آگوست 2019
  • ساعت: 15:26
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 36777
پرینت

اتحادیه اروپا بر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در موعد مقرر تأکید کرد

اتحادیه اروپا به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان تاکید کرد و این روند را سرنوشت ساز خواند.

 نمایندگی اتحادیه اروپا در کابل، امروز پنج‌شنبه(۲۴ اسد) تاکید کرد انتخابات ریاست جمهوری باید به وقت و زمانیکه قبلاً از سوی کمیسیون انتخابات اعلام شده برگزار شود.

نمایندگی اتحادیه اروپا در صفحه تویتر خود گفت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، در پهلوی اینکه یک زعامت تعیین می‌شود، دفاع از ارزش‌های این کشور نیز می‌باشد.

این اتحادیه، برگزاری انتخابات را یک فرصت جدید برای افغانها دانست تا بدینوسیله افغان ها بتوانند رهبری و زعامت مشروع کشورشان را بر بنیاد اصول دموکراسی برگزینند.

این در حالی است که برخی شایعاتی وجود دارد که می گوید در روند مذاکرات صلح امریکا با طالبان، انتخابات ریاست جمهوری بار دیگر به تعویق می‌افتد و مذاکرات رسمی صلح میان دولت افغانستان و طالبان آغاز می‌شود.

گفته شده دولت امریکا نیز در تلاش است تا انتخابات ریاست جمهوری افغانستان پس از توافق صلح در این کشور برگزار شود تا گروه طالبان نیز در آن سهم بگیرد.

اما؛ ارگ ریاست جمهوری بر برگزاری انتخابات در تاریخ ششم میزان تاکید کرده است.

سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری (سه شنبه، ۲۲، اسد) اعلام کرد دولت افغانستان پس از انتخابات با گروه طالبان مذاکره خواهد کرد.

رییس جمهور غنی نیز در پیام عیدی خود بر برگزاری انتخابات تاکید ورزید و گفت حکومت وحدت ملی در روزهای پایانی دوره کاری خود قرار دارد و نمی‌تواند در مورد مهم صلح تصمیم بگیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *