• انتشار: 11 جولای 2019
  • ساعت: 13:55
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 35785
پرینت

کیم داراک سفیر بریتانیا در امریکا از سمتش کنار رفت

کیم داراک سفیر بریتانیا در ایالات متحده آمریکا به خاطر فاش شدن ایمل های محرمانه اش در مورد دونالد ترامپ از سمتش کنارگیری کرد.

به نقل از فاکس نیوز، وزارت خارجه بریتانیا تائید کرده است سفیر این کشور در ایالات متحده آمریکا از مقامش کنارگیری کرده است.

کیم دراک سفیر بریتانیا در ایالات متحده آمریکا در ایمیل های افشا شده اش با انتقاد از ترامپ وی را شخص بی منطق و بی کفایت خوانده بود و مناقشه داخلی در کاخ سفید را به ” چاقو کشی” تشبیه کرده بود.

ترامپ در صفحه توییتر خود در مورد سفیر بریتانیا چنین نوشت است: “وی باید با مقام های کشورش و “ترزا می” نخست وزیر انگلیس در مورد مذاکرات شکست خورده برگزیت صحبت کند و نگران انتقاد من از نحوه مدیریت بد (این مذاکرات) نباشد.

ترامپ همچنان در این توییت خوده گفت به سفیر انگلیس بگوئید که آمریکا در حال حاضر بهترین اقتصاد و ارتش را در جهان دارد و این دو بخش، بزرگتر، بهتر و قوی تر می شوند.

از آنجایکه انگلیس برای جبران خسارت های اقتصادی ناشی از خارج از اتحادیه اروپا روی گسترش همکاری های تجاری با آمریکا حساب کرده بود اکنون ترس از آن دارد که گفته های اقای داراک روابط را میان دو کشور تیره بسازد.

جرمی هانت وزیر امور خارجه بریتانیا و همچنین نامزد پست نخست وزیری انگلیس که انتظار دارد ترامپ در انتخابات پیش رو از وی حمایت کند مدعی است سخنان داراک دیدگاه شخصی اوست و دولت انگلیس چنین نظری در مورد ترامپ و حکومتش ندارد.

دولت انگلیس در باره افشای این ایمل ها با کاخ سفید تماس گرفته و ابراز تاسف کرده است.

این ایمل از سوی یک روزنامه نگار نزدیک به نایجل فاراژ منتشر شده است. فاراژ رهبر حزب دست راستی برگزیت و یکی از دوستان نزدیک ترامپ در بریتانیا است که حدود سه سال قبل ترامپ از او به عنوان فردی یاد کرده بود که میتواند سفیری خوب برای بریتانیا در ایالات متحده آمریکا باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *