• انتشار: 8 می 2016
  • ساعت: 11:50
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 9321
پرینت

۲۷ مکتب دخترانه در ولسوالی شیندند به دلیل ناامنی تعطیل است

مقامات محلی در ولایت هرات می گویند که ناامنی ها در ولسوالی شیندند این ولایت، ۲۷ مکتب دخترانه را به تعطیلی کشانده است.

 

مسئولان در ریاست معارف ولایت هرات می گویند که در ولسوالی شیندند ۷۰ مکتب دخترانه و پسرانه فعالیت دارد که از این میان، ۲۷ مکتب دخترانه به دلیل ناامنی های اخیر تعطیل شده اند.

عبدالرزاق احمدی رئیس معارف ولایت هرات ضمن تایید این خبر به خبرگزاری رها گفت که تعطیلی این مکاتب دخترانه، به دلیل تهدیدهایی است که از سوی شورشیان مسلح مخالف دولت می رسد.

آقای احمدی اما می گوید که شورشیان طالبان به هیچ عنوان در تعیین نصاب درسی مکاتب این ولسوالی نقشی ندارند. و تنها در ولسوالی های فارسی و پشتون زرغون این ولایت، پیشنهادهایی را در بخش تعلیمات مدنی و فرهنگی ارائه کرده بودند.

این گفته ها اما در حالی مطرح می شود که هم اکنون ۲۷ مکتب دخترانه در ولسوالی شیندند بدلیل تهدیدهای امنیتی تعطیل می باشد.

گفته می شود چندی پیش شورشیان طالبان شب نامه هایی را میان ساکنان ولسوالی شیندند منتشر کردند که اگر دخترانشان را به مکاتب روان کنند از سوی این شورشیان کشته خواهند شد.

در پیوند به تعطیل شدن مکتب‌های دخترانۀ در این ولسوالی، ارگان‌های امنیتی برای برطرف سازی این معضل به این ولسوالی سفر کردند.

گفتنی است نیروهای امنیتی بدلیل تعطیل بودن مکاتب دخترانۀ در ولسوالی شیدند هرات عملیات بزرگی را برای پاکسازی شورشیان طالبان در این ولسوالی راه اندازی کرده اند.

امیرعلی فولادی- هرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *