• انتشار: 17 ژانویه 2018
  • ساعت: 15:21
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 25738
پرینت

۲۷ تن به شمول یک تبعه ایران به جرم قاچاق مواد مخدر دستگیر شدند

پولیس مبارزه با مواد مخدر طی هفت روز گذشته ۲۷ تن به شمول یک شهروند ایران را به جرم قاچاق مواد مخدر و مشروبات الکلی از سطح کشور دستگیر کرده است.

 

مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر و مسکرات با ارسال خبرنامه ای به رها نوشته است که طی هفت روز گذشته دست کم ۲۷ تن به شمول یک تبعه ایران به جرم قاچاق مواد مخدر و مشروبات الکلی از سطح کشور دستگیر شده اند.

خبرنامه مذکور می نویسد که در میان بازداشت شدگان ۴ تن که قصد انتقال مجموعاً ۱،۸۳۶ کیلوگرم هیرویین را بطور جداگانه از میدان هوایی بین المللی حامد کرزی به کشور هندوستان داشتند نیز وجود دارند.

درپیوند به ۲۱ قضیه فوق، ۲۷ تن به شمول یک تعبه ایرانی از ولایات: کابل، لوگر، هلمند، فاریاب، پروان، ننگرهار، هرات، بغلان و فراه توسط پولیس حین قاچاق مواد مخدر و مشروبات الکولی بازداشت شده اند.

پولیس از نزد این افراد بطور مجموع، بیش از۶۱ کیلوگرم هیرویین، ۱۳ کیلوگرم مورفین، بیش از ۵۴۷۲  کیلوگرم تریاک، ۴۱۳ کیلوگرم چرس، ۱۳۶۰ کیلوگرم مواد کیمیاوی، ۱۳۱ لیتر مشروبات الکولی، ۷۰۰ دالر امریکایی، ۶۲۵۰۰ افغانی، ۹۰۰۰ کلدار هندی، ۴۵۰۰ کلدار پاکستانی، ۳۵ سیت تیلفون همراه، ۲ میل سلاح و۱۰عراده وسایط مختلف را کشف و ضبط نموده است.

در همین حال طی معیاد یاد شده توسط محکمه ابتداییه مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر۵ تن از یکسال و شش ماه الی بیست سال حبس وهمچنان توسط محکمه استیناف مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر ۴ تن به حبس های تنفیذی مختلف محکوم به مجازات شده اند.

مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر می نویسد که از حمل سال ۱۳۹۶ الی اکنون ۷ تن تعبه کشور ایران و یک تن تعبه کشور پاکستان در پیوند به قاچاق مواد مخدر بازداشت شده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *