• انتشار: ۱ حوت ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۱:۱۹
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 32511
پرینت
جلسه کمیسیون تدارکات ملی به ریاست رئیس جمهور برگزار شد

۲۶ مورد تدارکاتی به ارزش بیش از ۶٫۳ میلیارد افغانی منظور شد

در جلسه‌ی کمیسیون تدارکات ملی که شام روز گذشته به ریاست رئیس جمهورغنی برگزار شد، از ۲۹ مورد تدارکاتی بررسی شده ۲۶ مورد به ارزش ۶٫۳ میلیارد افغانی منظور گردید.

هنگام منظوری قرارداد پروژۀ مطالعات امکان‌سنجی میدان هوایی بین‌المللی لوگر مربوط به ادارۀ هوانوردی ملکی، رئیس‌جمهور غنی به آن اداره هدایت داد تا مطالعات امکان‌سنجی سایر ولایات همچون ننگرهار نیز با استفاده از قرارداد چهارچوبی صورت گیرد.

در همین‌حال، درخواست قرارداد پروژۀ خدمات چک و سرویس ۸ پایۀ سکنر ۶۰۰ سریز ریاست عمومی گمرگات وزارت مالیه از سوی کمیسیون منظور گردید و به این وزارت وظیفه سپرده شد تا با استفاده از روش قرارداد دولت با سازمان، سکنرهای جدید برای تمامی گمرکات خریداری گردد.

علاوه برآن، وزارت شهرسازی و اراضی هدایت در مورد طی مراحل تدارکاتی پروژه‌های برنامۀ کمپلکس اداری دارالامان را از کمیسیون تدارکات ملی درخواست نمود که پس از بحث و بررسی دقیف، فیصله صورت گرفت تا طی مراحل تدارکات قبلی فسخ و پروسۀ تدارکات آن دوباره بر اساس فرمان شماره ۱۰۰ مقام عالی ریاست‌جمهوری به‌شکل یک مرحله‌یی آغاز گردد.

وزارت امور خارجه گزارش پیرامون خریداری جایداد برای سفارت افغانستان در کشور هالند را به جلسه ارائه نمود که از سوی این کمیسیون منظور گردید.

از سویی‌هم، اعطای قرارداد پروژۀ تهیه و تدارک اجناس تکنالوژی معلوماتی، ایجاد کمپیوتر‌لب وصل‌سازی ذریعۀ فایبر نوری برای ۲۹۰ باب مکتب مربوط وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی از سوی کمیسیون تدارکات ملی فسخ گردید و فیصله شد تا از طریق قرارداد دولت با سازمان، از مرجع کشور هندوستان تدارک گردد.

همچنان درخواست هدایت ادارۀ خط آهن افغانستان در مورد قرارداد پروژۀ دیتایل دیزاین و ساختمان قطعۀ چهارم خط آهن خواف الی هرات به‌طول ۴۳ کیلومتر از طریق قرارداد دولت با دولت با کمپنی قزاقستانی به‌شمول شماری از پروژه‌های دیگر مورد تایید کمیسیون تدارکات ملی قرار گرفت.

درخواست منظوری تعدیل قرارداد اجرائیوی و تعدیل قرارداد تمویل پروژۀ بیات‌پاور مربوط ریاست عمومی مشارکت عامه و خصوصی وزارت مالیه، پس از بحث و بررسی دقیف مورد تایید اعضای کمیسیون تدارکات ملی قرار گرفت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *