• انتشار: ۵ قوس ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۸:۳۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 30709
پرینت

۲۵ کشته و زخمی در تجمعات اعتراضی امروز کابل

در نتیجه‌ی اعتراض‌های امروز دوشنبه ۵ قوس، به بازداشت فرمانده علیپور چهار نفر کشته و ۲۱ نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش رها، تجمعات اعتراضی مردم در اعتراض به دستگیری فرمانده علیپور امروز دوشنبه ۵ قوس ادامه یافت. همزمان شاهدان عینی از تیراندازی‌های هوایی پلیس و ممانعت این نیروها از گسترش و تداوم آن، اعتراض ها به خشونت کشیده شد.
منابع صحی کابل می گویند در نتیجه‌ی اعتراض‌های امروز دوشنبه، چهار کشته و ۲۱ زخمی به شفاخانه های تابان، وطن و حکیم ناصرخسرو منتقل شده اند .
از ولایات دایکندی، بامیان و میدان وردک هم گزارش می رسد که تظاهرات های مردمی با دخالت پولیس به خشونت کشیده شده است.
در ولایات بامیان و دایکندی عکس های رئیس جمهور غنی را پاره و آتش زده اند که بر اساس گزارش ها در تیراندازی نیروهای پولیس چندین تن زخمی شده اند.
از ولایت میدان وردک هم گزارش می رسد که طرفداران قوماندان علیپور که دیروز توسط نیروهای امنیتی در کابل دستگیر شده است، تظاهرات کرده و خواستار آزادی فوری وی شده اند.
این تظاهرات ها در حالی صورت می گیرد که ریاست امنیت ملی با نشر خبرنامه ای امروز(دوشنبه، ۵ قوس) تأیید کرد که نیروهای امنیتی فرمانده علیپور را روز گذشته از ساحه قلعه قاضی ناحیه هجدهم شهر کابل بازداشت کرده اند.
همچنان این ریاست علیپور را به تشکیل گروه مسلح غیر مسئول در ولسوالی بهسود ولایت میدان وردک متهم کرده است ادعای که از سوی قوماندان علیپور رد شده است.
از سوی دیگر جنرال اختر محمد ابراهیمی، معین ارشد امنیتی افغانستان می‌گوید که معترضان در کابل تا کنون هشت پوسته پلیس را به آتش کشیده‌اند.
آقای ابراهیمی که همراه با رئیس ستاد مشترک ارتش دقایقی قبل در یک نشست خبری در کابل سخن می‌گفت، افزود که در تظاهرات کابل، ۴ پلیس بر اثر شلیک گلوله و ۴۴ پولیس دیگر بر اثر سنگ‌اندازی معترضین زخمی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *