• انتشار: ۲ قوس ۱۳۹۶
  • ساعت: ۰۰:۵۰
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 25493
پرینت

۲۴۳ پولیس زن افغان دوره چهار ماهه آموزشی را در ترکیه آغاز کردند

۲۴۳ پولیس زن افغان در ششمین دوره از آموزش نیروهای پولیس افغانستان توسط ترکیه دوره چهار ماهه آموزشی شان را در مرکز تعلیم پولیس «سیواس» امروز (چهارشنبه) آغاز کردند.

این ۲۴۳ پولیس زن افغان قرار است طی دوره چهار ماهه آموزشی شان، آموزش های لازم پولیسی به شمول اطلاعات در خصوص سلاح ها، شبیه سازی شلیک و کمک های اولیه ببینند.

همچنین آنان آموزش های دیگری مانند روش های تحقیق، پولیس ترافیک، آموزش های رانندگی پایه، تحقیق صحنه جرم و جمع آوری اسناد، استفاده از وسایل و سیستم های امنیتی، گزارش نویسی و تسلط بر تکنیک های بیان، جرایم کودکان، خشونت های خانوادگی و خشونت علیه زنان را طی این دوره چهار ماهه خواهند دید.

مهمت ارسوی معاون وزیر داخله ترکیه که در مراسم آغاز این دوره آموزشی اشتراک کرده بود، گفت: “همکاری های ترکیه با افغانستان تنها به بخش آموزش پولیس خلاصه نمی شود، بلکه در بخش های دیگر نیز با افغانستان همکاری خواهد کرد.”

وی همچنین گفت که ترکیه تجارب خویش در مبارزه علیه تروریسم، مبارزه علیه قاچاق و مواد مخدر و دستگیری جنگجویان خارجی با افغانستان شریک خواهد ساخت.

امین الله کریم معین اداری وزارت امور داخله نیز که در این مراسم حضور داشت، گفت: “در تلاشیم تا سرفصل پولیس را در افغانستان تغییر دهیم و در این خصوص به ترکیه به عنوان یک الگو نگاه می کنیم.”

لازم به ذکر است که پس از امضا شدن توافقنامه ای میان ترکیه و افغانستان در سال ۲۰۱۱، ترکیه به آموزش نیروهای پولیس افغانستان در مرکز تربیت پولیس سیواس پرداخته است.

وزیر داخله ترکیه پیش تر اعلام کرده بود که تاکنون ۲۹۹۶ پولیس و ۴۳۰۰ نیروی نظامی افغان در ترکیه آموزش دیده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *