• انتشار: 20 آوریل 2018
  • ساعت: 14:08
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 27636
پرینت

۱۷ هراس افکن به شمول یک فرمانده محلی طالبان به هلاکت رسیدند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده که نیروهای امنیتی طی یک شبانه روز گذشته دست کم ۱۷ هراس افکن به شمول یک فرمانده محلی طالبان را به هلاکت رسانده و ۲۰ تن دیگر را زخمی کرده اند.

وزارت دفاع ملی امروز (جمعه) با نشر خبرنامه ای نوشته که نیروهای امنیتی طی یک شبانه روز گذشته در تداوم عملیات روزانه شان، دست کم ۱۷ هراس افکن به شمول یک فرمانده طالبان را به هلاکت رسانده، ۲۰ دیگر را زخمی کرده و ۱۵ فرد مشکوک را نیز دستگیر کرده اند.

براساس خبرنامه وزارت دفاع، طی عملیات در ولسوالی خاص ارزگان ولایت ارزگان ۸ تن از هراس افکنان وابسته به طالبان کشته شده، ۱۲ تن دیگرشان زخمی و ۱۲ عراده موترسایکل و مقادیری سلاح و مهمات آنان نیز منهدم گردید.

در ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار نیز ۳ تن از دهشت افکنان به شمول یک فرمانده محلی طالبان به نام «عبدالله» کشته شده، ۳ تن دیگرشان زخمی و ۱۵ فرد مشکوک نیز دستگیر شدند.

در ولسوالی های گرشک و نادعلی ولایت هلمند نیز ۳ شورشی مسلح کشته شده و ۲ عراده موترسایکل شان و مقادیری سلاح و مهمات آنان بدست نیروهای امنیتی آمد.

به همین ترتیب، در ولسوالی نرخ ولایت میدان وردک ۲ شورشی کشته شده و ۲ تن دیگر زخمی و در ولسوالی شیرین تگاب ولایت کاپیسا نیز یک تن از دهشت افکنان کشته شده و ۳ تن دیگرشان زخمی شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش افزوده که نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ عملیات تصفیه ای پلان شده و ۶۸ عملیات خاص را در ۹ ولایت کشور راه اندازی کردند. نیروی هوایی نیز ۵۰ پرواز در حمایت نیروهای ارتش اجرا کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *