• انتشار: ۲۵ ثور ۱۳۹۷
  • ساعت: ۲۱:۱۳
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 28277
پرینت

۱۶ تن طی یک هفته گذشته بخاطر قاچاق مواد مخدر به حبس های مختلف محکوم شدند

محاکم ابتدایی و استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر و مسکرات طی یک هفته گذشته ۱۶ تن را در پیوند به ۱۳ قضیه جرایم مسکرات و قاچاق مواد مخدر از ۱ یک سال و یک ماه الی ۱۵ سال به حبس محکوم کرده اند.

مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر در پیامی به رسانه ها نوشته است که این افراد توسط پولیس مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر در ارتباط با قاچاق مواد مخدرنوع هیرویین،تریاک، مورفین و چرس ازنقاط مختلف کشور بازداشت و غرض تعقیب عدلی و قضایی با دوسیه های نسبتی شان به این مرکز ارسال شده بودند.

ازمجموع افراد محکوم شده ۳ تن شان قصد انتقال مواد مخدرنوع هیرویین و تریاک را به کشورهندوستان داشتند.

طی همین میعاد، پولیس مبارزه بامسکرات و مواد مخدر و سایرارگانهای کشفی و امنیتی کشور، در ارتباط به جرایم قاچاق مواد مخدر۲۰ مظنون به شمول ۲خانم را در پیوند به ۱۵ قضیه بازداشت ومظنونین را با دوسیه های نسبتی شان به منظور تعقیب عدلی وقضایی به مرکزعدلی و قضایی مبارزه علیه مسکرات ومواد مخدر ارسال کرده است.

ازجملۀ بازداشت شدگان ۷ تن آنان، افرادی اند که میخواستند مواد مخدر نوع هیروئین را با استفاده از شیوه های جاسازی در بطن و بکس های سفری شان از میدان هوایی بین المللی حامد کرزی  به شهر دهلی کشورهندوستان انتقال دهند که از سوی موظفین پولیس و څارنوال موظف مرکز عدلی و قضائی مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدرشناسائی و بازداشت شدند.

پولیس افراد مذکور را از ولایات کابل، جوزجان، بلخ، ننگرهار و کندهار همراه با مواد مخدر و پول نقد بازداشت کرده است.

ازنزد بازداشت شدگان بطور مجموع بیش از۴ کیلوگرم هیرویین، بیش از۱۱۴ کیلوگرم تریاک، بیش از۱۵۷ کیلوگرم چرس،۸۱۱ گرم مواد کیمیاوی جامد، ۴۲ گرم شیشه، مبلغ ۳۰۹۰۰ افغانی، ۱۱۰۰ دالر آمریکایی، ۶۰۰۰ روپیه هندی، ۷۰۰۰ روپیه پاکستانی، ۱۳۱۰۰۰ تومان ایرانی، ۱۸ سیت تلفون همراه و ۶ عراده واسطه نقلیه مختلف النوع کشف و ضبط شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *