• انتشار: 10 آوریل 2018
  • ساعت: 12:30
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 27371
پرینت

۱۵ تن به شمول یک زن به اتهام قاچاق مواد مخدر بازداشت شدند

پولیس مبارزه با مواد مخدر طی یک هفته گذشته دست کم ۱۵ تن به شمول یک زن را به اتهام موارد مختلف قاچاق مواد مخدر از برخی ولایات کشور بازداشت کرده است.

مرکز عدلی و قضایی مبارزه علیه مواد مخدر با ارسال خبرنامه ای امروز (سه شنبه) نوشته که طی هفت روز گذشته و در پیوند به ۱۴ قضیه، ۱۵ تن به شمول یک خانم به اتهام موارد مختلف قاچاق مواد مخدر از ولایات کابل، ننگرهار و پروان بازداشت شده اند.

براساس خبرنامه ی مذکور، دوسیه های این افراد جهت پیگیری های عدلی و قضایی به نهادهای مربوطه ارسال شده است.

در خبرنامه منبع آمده است که از میان افراد بازداشت شده، ۱۱ تن از آنان به شمول آن خانم قصد انتقال مواد مخدر نوع هیروئین، تریاک و چرس را از میدان هوایی کابل به کشورهای هند و عربستان سعودی داشته اند.

پولیس از نزد افراد بازداشت شده به طور مجموع بیش از ۶ کیلو هیروئین، ۷ کیلو تریاک، بیش از ۲۹۹ کیلو چرس، مبلغ ۳۵۰۰ افغانی، ۶۰۰ دالر آمریکایی، ۱۸ هزار روپیه پاکستان، ۵۳ هزار روپیه هند، ۶۱۰۰ درهم امارات متحده عربی، ۲۵۰ ریال عربستان سعودی، ۱۶ دستگاه تلفن همراه، و ۲ عراده وسایط نقلیه مختلف النوع بدست آورده است.

خبرنامه مرکز عدلی و قضایی علاوه می کند که طی همین مدت، دادگاه ابتدایی مبارزه علیه مسکرات و مواد مخدر ۷ تن به شمول یک خانم را در جلسات علنی و در ارتباط با قاچاق مواد مخدر و مسکرات از ۲ الی ۵ سال حبس محکوم کرده است. همچنین طی همین مدت، ۱۱ تن دیگر توسط دادگاه استیناف مبارزه علیه مواد مخدر و مسکرات طی جلساتی علنی به حبس های مختلف تنفیذی محکوم گردند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *