• انتشار: ۲۷ حمل ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۸:۰۴
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 27536
پرینت

۱۴ نظامی پاکستانی طی درگیری با نیروهای افغان کشته شدند

وزارت دفاع ملی اعلام کرده که ۱۴ نظامی پاکستانی طی درگیری با نیروهای سرحدی افغانستان در ولسوالی زازی میدان ولایت خوست کشته شدند.

برید جنرال محمد رادمنش معاون سخنگوی وزارت دفاع امروز (دوشنبه) طی یک کنفرانس خبری در کابل گفت که ۱۴ نظامی پاکستانی در درگیری با نیروهای سرحدی افغانستان در ولسوالی زازی میدان ولایت خوست کشته شدند.

آقای رادمنش همچنین گفت که ۱۷ نظامی دیگر پاکستان نیز در این درگیری ها زخمی شده و یک تن دیگر نیز بازداشت شده است.

معاون سخنگوی وزارت دفاع افزود که نیروهای امنیتی همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته دست کم ۱۹ تروریست را در نقاط مختلف کشور به هلاکت رسانده اند.

او گفت که نیروهای امنیتی ۴ تروریست به شمول «مولوی عبدالحکیم» قوماندان قطعه سرخ طالبان را در ولسوالی زرمت ولایت پکتیا به هلاکت رساندند، ۴ تن دیگر را در ولسوالی های گرشک و سنگین ولایت هلمند، ۳ تن را در ولسوالی چمتال ولایت بلخ، ۴ تن دیگر را در ولسوالی خاص ارزگان ولایت ارزگان، یک تروریست را در ولسوالی سیدآباد ولایت میدان وردک و یک عضو گروه داعش را در منطقه باره خیل ولسوالی نازیان ولایت ننگرهار به هلاکت رساندند.

آقای رادمنش علاوه کرد که افزون بر کشته شدن این ۱۹ تروریست، ۱۸ تن دیگرشان نیز زخمی شدند.

معاون سخنگوی وزارت دفاع افزود که هم اکنون ۱۸ عملیات تعرضی از سوی نیروهای دفاعی و امنیتی کشور در ۱۳ ولایت جریان دارد؛ قطعات کوماندو نیز ۶۸ عملیات هجومی را در یکشبانه روز گذشته در شماری از ولایت ها راه اندازی کرده اند و۷ ضربه هوایی به هدف از بین بردن مخفیگاه های تروریستان اجرا شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *