• انتشار: 5 جولای 2017
  • ساعت: 12:58
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 22262
پرینت
وزارت دفاع:

۱۳ فرمانده به همراه ۷۹ شورشی طالبان در کندز کشته شدند

وزارت دفاع گفته است که طی دو روز گذشته و در نتیجه سرکوب های زمینی و هوایی، ۱۳ تن از فرماندهان طالبان به همراه ۷۹ عضو دیگر این گروه در کندز به هلاکت رسیده اند.

دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع در خبرنامه ای امروز (چهارشنبه) گفته است طی ۲ روز گذشته و با حمایت نیروی هوایی و قطعات خاص مشترک به منظور از بین بردن لانه های تروریستان و لانه های امن آنان، عملیات پاکسازی از طریق زمین و هوا در مناطق آلچین، تلوکه و انگور باغ ولایت کندز راه اندازی شد.

در نتیجه این عملیات ها، ۹۲ تن از شورشیان طالبان به شمول ۱۳ فرمانده محلی آنان به نام های «ملا مدثر»، «نعیم»، «محمد آغه»، «قاری حسن»، «سید محمد شاکری»، «مولوی قیام الدین»، «مولوی هاشمی»، «مولوی جهانی»، «قاری عبید»، «منصور ملا نعیم»، «حکمت الله» و «نقیب الله» ولسوال نام نهاد طالبان برای ولسوالی اشکمش به هلاکت رسیدند و ۴۷ تن دیگر از این شورشیان زخمی گردیدند.

آقای وزیری در خبرنامه اش افزوده است که در عملیات های دیگر در همین زمان در ولسوالی ناوه ولایت هلمند نیز ۶۷ تن از شورشیان وابسته به گروه طالبان به شمول ۱۱ فرمانده محلی آنان به هلاکت رسیدند و ۲۷ تن دیگرشان زخمی شدند.

او هویت هر یک از فرماندهان کشته شده را «قاری فیضی»، «ملا ثاقب»، «حاجی احمد»، «نصرت»، «مولوی جانان»، «قاری سلیم»، «مولوی حق بین»، «ملا کوشکه»، «ملا خلیل»، «ناصر آغا» و «ملا واحدی» معرفی کرده است.

سخنگوی وزارت دفاع علاوه می کند که در جریان این عملیات ها، ده ها عراده موتر و موترسایکل و مقادیر زیادی سلاح و مهمات این شورشیان منهدم گردید.

آقای وزیری همچنین گفته است که چندین تروریست خارجی از اتباع پاکستان و تاجیکستان نیز میان کشته شدگان است.

تاکنون گروه طالبان در خصوص این گزارش اظهار نظری نکرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *