• انتشار: ۱۰ سنبله ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۳:۴۹
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 12829
پرینت

۱۲۰ شورشی مسلح در درگیری های تازه با نیروهای امنیتی کشته و زخمی شده اند

طی درگیری های تازه نیروهای امنیتی با شورشیان مسلح در نقاط مختلف کشور، بیش از ۱۲۰ تن از این دهشت افکنان کشته و یا زخمی شده اند.

وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه ای نوشت؛ نیروهای امنیتی کشور در ادامه عملیات روزانه شان به منظور پاکسازی کشور از وجود دشمنان، ۹۷ تن از دهشت افکنان را کشته، ۲۴ تن را زخمی و ۳ تن دیگر را دستگیر کرده اند.

خبرنامه وزارت، عملیات تازه نیروهای امنیتی را که در ۱۱ ولایت کشور طی ۲۴ ساعت گذشته راه اندازی شده بود، به شرح زیر اعلام می کند:

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی جانی خیل ولایت پکتیا صورت گرفت ۵۷ تن از شورشیان طالبان به هلاکت رسیدند. در مربوطات ولسوالی بغلان مرکزی ولایت بغلان نیز، ۱۵ تن از شورشیان طالبان کشته شده و ۳ تن دیگرشان زخمی شدند.

در عملیات هایی که در مناطق شاخ الکوزی، شاخ پوپلزی، چهار گل پمپ و شاخ اچکزی مسیر شاهراه شماره ۶۰۱ شهر لشکرگاه در ولایت هلمند صورت گرفت نیز ۱۷ تن از شورشیان کشته شده و ۱۴ تن دیگر زخمی شدند.

به همین ترتیب، در جریان عملیات تصفیه ای نیروهای اردوی ملی و پولیس ملی در مربوطات ولسوالی نادعلی در ولایت هلمند، ولسوالی میزان ولایت زابل، ولسوالی های امام صاحب و خان آباد ولایت کندز، ۸ تن از شورشیان طالبان کشته شده، ۷ تن زخمی و ۳ تن دیگر دستگیر شدند.

هیچ یک از گروه های شورشی از جمله طالبان تاکنون در خصوص این گزارش چیزی نگفته اند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید در جریان این عملیات ها که برای تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان راه اندازی شده بودند، ۱۲ تن از سربازان اردوی ملی کشور به درجه شهادت رسیدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *