• انتشار: ۱۳ سرطان ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۱:۵۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 10513
پرینت

در ۱۲۰ روز ۱۱۷ مورد قاچاق ثبت شده است

مرکز عدلی و قضائی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر می گوید که در ربع سال ۱۳۹۵ خورشیدی، ۱۱۷ مورد قضیه قاچاق مواد مخدر کشف و ضبط شده است.

این مرکز با نشر خبرنامه ای گفته است که در پیوند به این قضایا ۱۶۴ مظنون نیز از ولایت های مختلف دستگیر شده اند و پرونده شان به ریاست عمومی دادستانی اختصاصی مبارزه با جرایم مسکرات و مواد مخدر فرستاده شده است.

خبرنامه افزوده که در این قضایا، ۱۲۸۸ کیلو گرم هیروئین،  ۱۰۱۳ کیلوگرم مورفین، بیش از ۳۵۰۰ کیلوگرم تریاک، ۳۱۲۱ کیلوگرم چرس، ۲۳۵۷۲ کیلوگرم مواد کیمیاوی جامد، بیش از هزار لیتر مواد کیمیاوی مایع و بیش از ۹۱ هزار لیتر مشروبات الکلی کشف و ضبط شده است.

به نقل از خبرنامه، این قضایا در ۲۰ ولایت کشور روی داده است که قندهار با ۳۷ قضیه با بیشترین و نیمروز و کابل با ۱۱ مورد در رده های بعدی قرار گرفته اند.

مرکز عدلی و قضائی مبارزه علیه جرایم مسکرات و مواد مخدر گفته است که در ۱۴ ولایت دیگر هیچ رویداد جرمی در پیوند به قاچاق مواد مخدر رخ نداده است.

این مرکز در جریان ربع سال جاری، ۷۹ قضیه را فیصله کرده که در پیوند به آن ۱۲۱ تن که دو تن آنان از موظفان خدمات عامه و ۸ تن دیگر زن است، مجازات شده اند.

در این مدت، دادگاه استیناف نیز ۸۸ مورد را بررسی کرده است و در ارتباط به آن ۱۴۶ تن را محکوم به مجازات کرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *