• انتشار: ۱۷ حمل ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۴:۰۸
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 8613
پرینت

۱۲ مخالف مسلح در شمال کشور به پروسه صلح پیوستند

مقامات محلی ولایت فاریاب می گویند که در جریان عملیات نیروهای امنیتی کشور، ۱۲ تن از مخالفان مسلح کشور به پروسه صلح دولت پیوستند.

نصرت الله جمشیدی سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال کشور به خبرگزاری رها گفت ۱۲ تن از مخالفان مسلح به همراه ۱۰ میل/قبضه کلاشینکوف، یک میل پیکا و یک میل راکت انداز در ولسوالی اشکامش ولایت تخار به پروسه صلح پیوستند.

آقای جمشیدی همچنین می افزاید در جریان عملیات تندر ۱ یک که این عملیات در شمال کشور به منظور پاکسازی این مناطق از وجود مخالفان مسلح در ۵ حمل سال جاری آغاز شد، طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ مخالف مسلح کشته و ۲ تن دیگر بشدت زخمی شدند.

وی گفت در جریان حملات هوایی نیروهای امنیتی کشور در ولسوالی دشت ارچی ولایت کندز، ۸ شورشی مسلح کشته شد.

همچنین در جریان درگیری نیروهای امنیتی کشور با مخالفان مسلح در ولسوالی خواجه غار ولایت تخار، ۲ مخالف مسلح دیگر نیز کشته شد.

در رویدادی دیگر در ولسوالی المار ولایت فاریاب، پس از شروع درگیری شدید میان نیروهای امنیتی کشور و شورشیان مسلح، ۲ تن از شورشیان مسلح به شدت زخمی شدند که هم اکنون توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده اند.

آقای جمشیدی تاکید می کند که عملیات و درگیری ها همچنان ادامه دارد و تا زمانی که این مناطق از وجود مخالفان مسلح پاکسازی نشده اند، عملیات نیروهای امنیتی ادامه خواهد داشت.

آنیتا کارگر-بغلان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *