• انتشار: ۲۲ سنبله ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۸:۵۶
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 13284
پرینت

۱۱۲ تن از هراس افکنان در ایام عید سعید قربان به هلاکت رسیدند

نیروهای امنیتی کشور در ایام عید سعید قربان و در تازه ترین عملیات هایشان علیه شورشیان، دست کم ۱۱۲ تن از آنها را به هلاکت رسانده اند و ۲۶ تن دیگر را زخمی کرده اند.

وزارت دفاع ملی با نشر خبرنامه ای نوشت نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متعددی را در ۹ ولایت کشور راه اندازی کردند که در نتیجه این عملیات ها، دست کم ۱۱۲ تن از شورشیان مسلح کشته شده و ۲۶ تن دیگرشان زخمی شدند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش جزئیات عملیات تازه نیروهای امنیتی را به شرح زیر اعلام می کند:

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی آب بند غزنی و اطراف مرکز ولایت غزنی راه اندازی شد، ۵۱ تن از شورشیان مسلح کشته شده و ۱۵ تن دیگر زخمی شدند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی حصارک ولایت ننگرهار صورت گرفت، ۱ تن کشته و ۴ تن زخمی شدند.

در عملیاتی که در ولسوالی شاه ولیکوت ولایت کندهار انجام شد، ۱۳ تن کشته شده، و یک عراده موتر شورشیان منهدم شد.

در مربوطات ولسوالی چوره و اطراف شهر ترینکوت ولایت ارزگان، ۲۶ تن از دهشت افکنان کشته شده و ۱۲ عراده موترسایکل این شورشیان با یک میل ماشیندار پیکا منهدم شد.

به همین ترتیب، در نتیجه عملیاتی که در مربوطات ولسوالی پسابند ولایت غور راه اندازی شد، ۱۶ تن از دهشت افکنان کشته شده و ۳ تن دیگرشان زخمی شدند. در این عملیات، یک عراده موتر و ۵ عراده موترسایکل شورشیان منهدم شدند.

در عملیاتی که در ولسوالی قلعه ذال و اطراف شهر کندز صورت گرفت؛ ۵ تن از هراس افکنان کشته شده، ۴ تن دیگر زخمی و ۴ عراده واسطه جنگی شان به همراه یک میل دهشکه و یک انبار مهمات آنان در ولسوالی قلعه ذال منهدم گردید.

تاکنون هیچ یک از گروه های شورشی به شمول طالبان در خصوص این گزارش چیزی نگفته اند.

وزارت دفاع ملی در خبرنامه اش می افزاید، در جریان این عملیات که به منظور تامین امنیت وآرامش مردم افغانستان در ایام عید سعید قربان راه اندازی شده بودند، ۴ تن از سربازان اردوی ملی کشور به درجه شهادت رسیدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *