• انتشار: 11 جولای 2016
  • ساعت: 13:41
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 10800
پرینت

جان مک کین: تروریستان در پاکستان تمویل و به افغانستان فرستاده می شوند

جان مک کین سناتور جمهوریخواه امریکا به تازگی گفته است که گروه های تروریستی از جمله طالبان و شبکه حقانی توسط پاکستان تمویل و به افغانستان فرستاده می شود.

 

این سناتور امریکایی گفته است تازمان که شبکه های تروریستی در پاکستان پناهگاه های امن داشته باشند شکست این گروه ها در افغانستان ممکن نیست.

به گفته او پاکستان گروه های طالبان و شبکه حقانی را در داخل این کشور حمایت مالی می کند و برای این گروه ها جنگ افزار نیز فراهم می کند.

مک کین تاکید کرده که شعار های میان تهی صلح به وضعیت جاری در افغانستان کمک نمی کند و باید دولت اسلام آباد در خاک خود علیه طالبان و شبکه حقانی اقدام کند و پناهگاه های این گروه ها را نابود سازد.

پیش از این محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور در نشست وارسا گفته بود که پاکستان در امر مبارزه با تروریزم صادق نیست و این کشور تنها در برابر طالبانی که علیه منافع پاکستان تهدید محسوب می شود، می جنگد.

روز گذشته (یک شنبه ۲۰ سرطان) جنرال عبدالرزاق قوماندان امنیه ولایت قندهار گفت که طالبان در ولایت های جنوبی کشور با دوربین های شب بین مجهز شده اند.

قوماندان امنیه قندهار می گوید که طالبان در ولایت های جنوبی افزایش یافته، و همچنان تجهیزات آنها از سوی ای اس ای پاکستان فراهم می شود.

در همین حال جان مک کین می گوید که پاکستان باید علیه طالبان و شبکه حقانی اقدام کند به گفته او چون این گروه در کشتار شماری از سربازان امریکایی و افغان دست دارد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *