• انتشار: ۱۸ میزان ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۹:۴۱
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 14154
پرینت

۱۰۰ میلیون افغانی برای بیجاشدگان کندز و ارزگان اختصاص داده شد

سخنگوی اداره مستقل ارگان های محلی گفته است که دولت به پیشنهاد این اداره، ۱۰۰ میلیون افغانی را برای کمک به بیجاشدگان ولایات کندز و ارزگان اختصاص داده است.

خانم منیره یوسف زاده سخنگوی اداره مستقل ارگان های محلی امروز در صفحه اجتماعی اش نوشت که دولت به پیشنهاد این اداره، مبلغ یک صد میلیون افغانی را برای کمک به بیجاشدگان ولایات ارزگان و کندز اختصاص داده است.

وی نوشته است “اداره مستقل ارگان های محلی، گزارشی از بررسی وضعیت مردم ولایات کندز و ارزگان و تثبیت نیازمندی های اولیه بیجاشدگان داخلی و متضررین ناامنی های اخیر در این دو ولایت را به ریاست جمهوری کشور ارائه کرد.”

به گفته وی، رئیس جمهوری نیز پس از دریافت این گزارش، مبلغ ۱۰۰ میلیون افغانی (۷۰ میلیون افغانی برای ولایت کندز و ۳۰ میلیون افغانی برای ولایت ارزگان) برای کمک به بیجاشدگان و متضررین ناامنی های اخیر این دو ولایت اختصاص دادند.

خان یوسف زاده افزوده است که اداره مستقل ارگان های محلی ضمن استقبال از این کمک، به والیان دو ولایت هدایت های لازم را داده است تا این کمک را طی یک مکانیزم شفاف برای بهبود وضعیت ساکنان این دو ولایت به مصرف برساند و گزارش مصارف شان را با مرکز و رسانه ها شریک سازند.

لازم به ذکر است که اعضای مجلس سنا هم امروز در جلسه شان وضعیت کندز را اسف بار توصیف کردند و از دولت خواستند تا هر چه زودتر به وضعیت بیجاشدگان کندز رسیدگی کنند.

شهر کندز شش روز پیش شاهد بار دیگر شاهد حمله شورشیان طالبان از چند جناح بود، و گفته می شود این شورشیان توانستند برای ساعاتی شهر کندز را به تصرف خود درآورند.

اما نیروهای امنیتی بلافاصله وارد عمل شده و شورشیان را به عقب راندند، اما همچنان درگیری ها در اطراف این شهر در جریان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *