• انتشار: ۵ حوت ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۴:۴۱
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 32625
پرینت

۱٫۹ میلیون جلد کتاب درسی مدارس دینی کشور قرار است در داخل چاپ شود

براساس یک قرار داد میان وزارت معارف و چاپخانه «سعادت» قرار است ۱٫۹ میلیون جلد از کتب درسی مدارس دینی کشور در داخل چاپ گردد.

میرویس بلخی، سرپرست وزارت معارف، روز یک‌شنبه پنجم حوت، قراداد چاب ۱.۹ میلیون جلد کتاب درسی مدارس دینی کشور را با سرور سعادت، رییس شرکت طباعتی سعادت، به امضا رساند.

بر اساس این قرارداد، این مجموعه کتاب که شامل صنف هفتم تا دوازدهم می‌شود، در مدت ۴ ماه و با هزینه مجموعی ۱۷۱ میلیون و ۷۰۰ هزار افغانی به چاب می‌رسد.

 
 سرپرست وزارت معارف در هنگام امضای این قرارداد گفت که شرکت طرف قرارداد متعهد شده است که کتاب‌های درسی مدارس دینی را به وقت معین و کیفیت قابل قبول چاپ کند تا به این ترتیب در زودترین فرصت ممکن به دسترس دانش‌آموزان قرار گیرد.

 وزارت معارف در هژدهم ماه جدی قرارداد چاپ ۱۲ میلیون جلد کتاب درسی مکاتب کشور را نیز به یک چاپ‌خانه داخلی دیگر واگذار کرده بود.

بر اساس برنامه‌ پنج‌ساله‌ای که از سوی وزارت معارف برای چاب، تکثیر و توزیع کتاب درسی معارف تهیه شده است، انتظار می‌رود  تا پنج سال آینده ۱۳۵ میلیون جلد کتاب برای دانش‌آموزان مکاتب کشور چاب شود.

براساس معلومات وزارت معارف، از سال ۲۰۰۴ تا کنون حدود ۲۲۹ میلیون جلد کتاب درسی در کشور به چاب رسیده است.

با وجود آن کمبود کتاب درسی در مکاتب کشور یک مشکل جدی است و هنوز رفع نشده است. به شمول کابل پایتخت، در بسیاری از ولایت‌ها  دانش‌آموزان در شماری از مکاتب دولتی به کتاب آموزشی کافی دسترسی ندارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *