• انتشار: 28 ژانویه 2017
  • ساعت: 16:30
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 18086
پرینت

قرارداد شبکه های توزیع برق سه ولایت به امضا رسید

شرکت برق افغانستان قراردادهای شبکه های توزیع برق برای ولایات لوگر، پکتیا و خوست را با دو شرکت خارجی به امضا رساند.

این قراردادها که با حضور محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور ظهر امروز (شنبه) در ارگ ریاست جمهوری به امضا رسید، میان شرکت برق افغانستان (د افغانستان برشنا شرکت) و شرکت های بین المللی جگوار و آنجلیک صورت گرفت.

قدرت الله دلاوری رئیس شرکت برق افغانستان در این مراسمف ضمن مهم خواندن قراردادهای متذکره برای تحرک اقتصادی، بهبود روند زندگی مردم و ایجاد فرصت های شغلی، گفت: ارزش پروژه مذکور ۵۵٫۸ میلیون دالر است که از محل کمک های بلاعوض بانک توسعه آسیایی تامین شده است.

آقای دلاوری همچنین گفت که این پروژه همزمان با پروژه ۵۰۰ ولت آسیای میانه طی دو سال آینده تکمیل می گردد.

وی اضافه کرد که امضای این چنین قراردادها برای تحقق اهداف شرکت برق افغانستان در خصوص خدمات برق رسانی به مناطق دور و نزدیک کمک خواهد کرد و این روند همچنان ادامه دارد.

دلاوری گفت که با تکمیل شدن این پروژه ها، در پل علم ولایت لوگر ۱۳۰۰۰ مشترک، در ولسوالی های «گردیز» و «وزی ځدران» ولایت پکتیا ۱۸۵۰۰ مشترک و در ولایت خوست نیز ۱۳۰۰۰ مشترک به برق دسترسی خواهند داشت.

سپس، توماس پنیلا نمایندۀ بانک انکشاف آُسیایی در صحبتی گفت، بانک انکشاف آسیایی افتخار دارد که افغانستان را در عرصه های برق رسانی و انکشافی کمک می نماید.

او اضافه کرد: “ما در زمینه توسعه پروژه های برق رسانی و زیربناها در افغانستان متعهد می باشیم؛ قبلا نیز همکاری هایی با دولت افغانستان صورت گرفته و این همکاری ها همچنان تداوم خواهد یافت.”

وی با اشاره به اهمیت چنین پروژه هایی در بهبود زندگی اقتصادی مردم، گفت: با تطبیق این پروژه ها، پیشرف و کاریابی افزایش می یابد و منجر به کاهش فقر خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *