• انتشار: ۶ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۲:۳۸
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 11499
پرینت

۵۳ شورشی به شمول دو تروریست داعشی به هلاکت رسیدند

نیروهای امنیتی کشور در ادامه عملیات روزانه شان برای پاکسازی کشور از وجود دشمنان، طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۳ تن از شورشیان مسلح به شمول ۲ تروریست داعشی را به هلاکت رساندند.

نیروهای امنیتی همچنین طی این ۲۴ ساعت ۱۸ مخالف مسلح را زخمی و ۵ تن دیگرشان را دستگیر کرده اند.

وزارت دفاع ملی کشور در خبرنامه ای نوشت، نیروهای امنیتی طی ۲۴ ساعت گذشته عملیات های متفاوتی را در ولایات ننگرهار، پکتیا، پکتیکا، کندهار، زابل، بادغیس، جوزجان، کندز و هلمند راه اندازی کردند که در نتیجه این عملیات ها، ۵۳ تن از شورشیان مسلح به شمول دو تروریستی داعشی کشته شده، ۱۸ تن دیگر زخمی شده و ۵ تن نیز دستگیر شدند.

وزارت دفاع در خبرنامه اش جزئیات عملیات نیروهای امنیتی را به شرح زیر اعلام می کند:
در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی های قلعه ذال و دشت ارچی ولایت کندز راه اندازی شد، ۲۳ تن از شورشیان طالبان به هلاکت رسیدند و ۳ تن دیگرشان نیز زخمی شدند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی مارجه ولایت هلمند راه اندازی شد، ۱۳ تن از دهشت افگنان به شمول یک ماین ساز که تبعه پاکستان بود کشته شده و ۲ تن دیگرشان نیز زخمی شدند.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی های اچین و کوت ولایت ننگرهار صورت گرفت ۶ تن به شمول ۲ تروریست داعشی کشته شده، ۴ تن زخمی و یک قرارگاه عملیاتی گروه تروریستی داعش از بین رفت.

در عملیاتی که در مربوطات ولسوالی پشت رود ولایت فراه انجام شد، ۸ تن از دهشت افکنان کشته شده، ۷ تن دیگر زخمی و ۳ عراده/دستگاه موتر نوع سراچه و ۳ عراده موتر سایکل از این شورشیان نیز منهدم شد.

به همین ترتیب، در عملیات تصفیه ای نیروهای اردوی ملی در مربوطات ولسوالی های گیلان ولایت غزنی و خان آقا ولایت جوزجان ۳ تن از دهشت افگنان کشته شده، ۲ تن دیگرشان زخمی شده و ۵ تن آنها توسط نیروهای امنیتی دستگیر شدند.

هیچ یک از گروه های شورشی از جمله طالبان تاکنون در خصوص این گزارش چیزی نگفته اند.

وزارت دفاع ملی همچنین در خبرنامه اش علاوه می کند که در جریان این عملیات ها که برای تامین امنیت و آرامش مردم افغانستان راه اندازی شده بودند، ۷ تن از سربازان اردوی ملی کشور به درجه رفیع شهادت رسیدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *