• انتشار: ۲۴ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۴:۵۱
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 20827
پرینت

یک گروه ۹ نفری اختطاف‌گر در کابل دستگیر شد

ریاست امنیت ملی اعلام کرده است که یک گروه ۹ نفری اختطاف گر را از ساحه یازدهم شهر کابل به سرگروهی سید مصطفی اکبری دستگیر کرده است.

خبرنامه ای که این ریاست به خبرگزاری رها فرستاده گفته است که افراد دستگیر شده اعتراف کرده اند که یک کودک پنج ساله بنام پریسا را ۲۳ روز قبل به هدف اخذ مقدار ۱۰۵ هزار دالر امریکائی اختطاف و جهت پنهان نمودن، وی را به کشور پاکستان انتقال داده بودند و قصد داشتند تا مقدار پول متذکره را، از نزد پدر پریسا در کابل دریافت کنند.

در خبرنامه نوشته شده که بازداشت شدگان که یک گروه حرفه ای اختطاف‌چی بودند در عملیات پیچیده نیروی امنیت ملی از ولایات ننگرهار و شهر کابل بازداشت و کودک از چنگ شان آزاد و تسلیم فامیلش گردیده است.

پدر پریسا ضمن قدر دانی از تلاش های منسوبین ریاست عمومی امنیت ملی بخاطر بدست آوردن دوباره دخترش، از مراجع عدلی و قضائی می خواهد تا اختطاف‌چیان بازداشت شده را به جزای اعمال شان برسانند.

به نقل از خبرنامه امنیت ملی، اختطاف گران سید مصطفی اکبری سرگروه اختطافچی، ادریس فرزند محمد عمر عضوی کلیدی گروه، عبدالفرید فرزند عبدالنبی مسؤل نگهداری پریسا اختطاف شده، دل آغا مشهور به بریالی فرزند محمد نعیم مسؤل نگهداری شخص اختطاف شده، پرویز فرزند نورعلم عضو، سید جمال مشهور به مسعود فرزند سید اکبر حمایه کننده مالی گروه، حکمت الله فرزند آقا جان عضو، محمد ظریف فرزند محمد شفیع مسؤل مالی و فهیمه بنت سید اکبر انتقال دهنده نام دارند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *