• انتشار: 24 ژانویه 2018
  • ساعت: 16:28
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 25895
پرینت

یک گروه دیگر از مهاجرین افغان از آلمان اخراج شدند

آلمان بار دیگر اخراج اجباری مهاجران افغان را از سر گرفت و امروز ۱۹ تن از مهاجرینی که درخواست پناهندگی شان در آن کشور پذیرفته نشده بودند، وارد افغانستان شدند.

 

آلمان که پس از انفجار تروریستی در نزدیکی سفارتش در کابل، روند اخراج اجباری را به طور موقف متوقف کرده بود، این پروسه را از سر گرفته است.

در همین حال، شماری از مهاجرین افغان و دیگر فعالان حقوق بشری در میدان هوایی دوسلدورف آلمان گردهم آمده و با شعار «افغانستان امن نیست» نسبت به این پروسه اعتراض های خود را سر دادند.

دویچه له نوشته است، حدیثه بخشی ۱۱ ساله یک مهاجر افغان که در این اعتراضات حضور داشت، گفت: “جنگ و بمباران در افغانستان زیاد است. بسیاری از مردمان هر روز کشته می شوند. شما نباید به زور آدم ها را به آنجا بفرستید.”

لازم به ذکر است که گروه تازه اخراج شده، نهمین گروه از مهاجران افغان هستند که از سال گذشته تاکنون به اجبار از آن کشور اخراج می گردند.

طی تقریبا یک سال گذشته، ۱۵۵ تن از مهاجران افغان از آلمان اخراج شده اند.

این گروه در حالی از آلمان اخراج می گردد، که امروز (چهارشنبه) چند مهاجم مسلح به مرکز حمایت از اطفال در ولایت ننگرهار حمله کردند.

همچنین اوایل هفته جاری، چند مهاجم مسلح به هوتل انتر کانتیننتال شهر کابل حمله کردند، و پس از تقریبا ۱۴ ساعت درگیری با نیروهای امنیتی دست کم ۲۳ تن را کشتند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *