• انتشار: ۲۸ حمل ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۴:۳۷
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 27548
پرینت

یک کارمند وزارت زراعت به بیش از ۵ سال حبس محکوم گردید

دادگاه استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، یک کارمند صندوق انکشاف وزارت زراعت را به پنج سال و یک ماه زندان و عودت بیش از ۲۸ میلیون افغانی محکوم کرد.

دادگاه متذکره، جلسه محاکمه «عبدالخلیل قادرى» کارمند این اداره که در چوکات وزارت زراعت فعالیت دارد و متهم به جعل اسناد بود را به طور علنی و با حضور وکلای مدافع و شماری از فعالان مدنی و رسانه ها برگزار کرد.

آوا نوشته است که دادستان مسؤول این پرونده، صورت دعوا و دلایل علیه متهم را ارائه کرد و  گفت که عبدالخلیل به ‌تاریخ ٢٩ حمل ١٣٩٢حدود ٢٨میلیون و ۵۶٠ هزار افغانى پول صندوق انکشاف زراعت افغانستان را با افتتاح صورت حساب بانکى به رویت تذکره جعلى و اسناد شرکت جعلى از بانک بین المللى افغانستان اخذ و فرار کرده است که به ‌تاریخ ١٣٩٣،١،١٣ در ولایت بلخ بازداشت گردیده است.

در مقابل وکیل مدافع متهم، ادعاهای دادستان را رد کرده گفت که این  قضیه، به شکل زنجیره‌ای صورت گرفته و شمارى از اتباع خارجى، عاملان اصلى این قضیه هستند که باید آنان نیز تحت پیگرد قرار گیرند.

بعد از ارایۀ دلایل دو طرف، هیات قضایی محکمه استیناف مرکز عدلى و قضایى مبارزه با جرایم سنگین فساد ادارى، حکم خود را در مورد متهم صادر کرد.

براساس این حکم، عبدالخلیل قادرى به پنج سال و یکماه حبس تنفیذى و رد مبلغ ٢٨ میلیون و۵۶٠هزار  افغانى محکوم گردید.

انیسه رسولی؛ رئیس محکمه استیناف مرکز عدلى و قضایى مبارزه با جرایم سنگین فساد ادارى گفت که حق تجدید نظر طلبی عبدالخلیل قادرى، محفوظ مى باشد.

این در حالى است که پیش از این، محکمه ابتداییه مرکز عدلى و قضایى مبارزه علیه جرایم سنگین فساد ادارى، متهم یاد شده را به مدت پنج سال و یکماه حبس تنفیذى، رد مبلغ (٢٨۵۶٠٠٠٠) افغانى و جزاى نقدى معادل آن محکوم کرده بود؛ اما این قضیه بر اساس اعتراض متهم، شامل مرحله استینافى گردیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *