• انتشار: 30 جولای 2016
  • ساعت: 14:49
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 11627
پرینت

یک پاکستانی به جرم همدستی در حادثه تروریستی سال گذشته پاریس دستگیر شد

دو تبعه خارجی از جمله یک پاکستانی به جرم همدستی با حادثه تروریستی ماه نوامبر سال گذشته در پاریس که منجر به کشته شدن ۱۳۰ تن شد دستگیر شدند.

مقامات فرانسه می گویند که روز گذشته دو تبعه خارجی به نام های عادل حدادی (۲۹ ساله و تبعه الجزایر) و محمد عثمان (۳۵ ساله و تبعه پاکستان) به جرم همدستی در حمله تروریستی سال گذشته در پاریس که منجر به کشته شدن ۱۳۰ تن شد را دستگیر کرده اند.

یک مقام قضایی فرانسه گفت که این دو تن پیش تر در اتریش دستگیر شده بودند و روز گذشته توسط مقامات اتریشی به فرانسه تحویل داده شدند.
فرانسه علیه این دو تبعه خارجی دوسیه/پرونده تروریستی تشکیل داده است.

تحقیقات پولیس فرانسه نشان می دهد که این دو، در سوم ماه اکتبر سال گذشته میلادی با قایقی وارد جزیره لروس یونان شدند. گفته می شود در همان قایق، دو برادر عراقی نیز حضور داشتند که در حمله ۱۳ نوامبر پاریس شرکت داشتند. این دو برادر در همان شب حادثه، خودشان را در بیرون از استادیوم ورزشی “استاد دو فرانس” در شهر پاریس منفجر کردند.

عادل حدادی و محمد عثمان هنگام ورودشان به یونان توسط مقامات یونانی به مدت ۲۵ روز بازداشت شدند، زیرا آنها خود را تبعه سوریه معرفی کرده بودند و پاسپورت های جعلی سوریه نیز به همراه داشتند، در حالیکه عربی را به سختی صحبت می کردند و هیچ اطلاعاتی در خصوص زادگاهشان که در پاسپورتشان ذکر شده بود نداشتند.

اما پس از اینکه این دو آزاد شدند، مسیر عادی دیگر مهاجرین را پیش گرفتند و پس از حادثه تروریستی ۱۳ نوامبر در پاریس، در اواخر ماه نوامبر خود را به مقامات اتریشی در شهر سالزبورگ به عنوان پناهنده معرفی کردند.

اما پس از اینکه مقامات فرانسوی به پولیس اتریش اطلاع دادند که این دو ممکن است در حمله تروریستی پاریس دست داشته باشند و ممکن است در اتریش باشند، توسط پولیس اتریش دستگیر شدند.

پولیس اتریش می گوید این دو در تمام طول سفرشان و تا زمان دستگیرشدنشان به طور دایم با اعضای گروه تروریستی داعش در ارتباط بوده اند.

گفته می شود که محمد عثمان متخصص ساختن بمب برای گروه تروریستی از جمله لشکر طیبه پاکستان است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *