• انتشار: 1 دسامبر 2016
  • ساعت: 15:23
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 15782
پرینت

یک نوع نادر عقاب در بدخشان رها شد

مقام ها در ولایت بدخشان یک پرنده نادر گونه عقاب را که چندی پیش توسط مردم دستگیر شده بود دوباره در نزدیکی لانه اش رها کردند.

دفتر مطبوعاتی ولایت بدخشان با نشر خبرنامه ای گفته است که یک حیوان نادر و بی نظیر (عقاب) توسط پاسوال احمد فیصل بیگ زاد والی بدخشان رسمآ به مسوولین ریاست محیط زیست بدخشان تسلیم داده شده که باید در محیط نزدیک به آشیانه اش رها گردد.

این عقاب جوان چندی قبل به اثر مریضی در ولسوالی اشکاشم از سوی باشندگان محل دستگیر شده و به شهر فیض آباد مرکز ولایت منتقل گردیده بود.

به نقل از خبرنامه، همچنان آقای بیگ زاد به مسوولین محیط زیست دستور داد که آنرا به ولسوالی اشکاشم انتقال داده، آزاد کنند تا دوباره به لانه‌ی اصلی اش برگردد که از انقراض نسل این حیوان شجاع و نادر در سطح بدخشان جلوگیری شود.

بیگ زاد از همه مردم ولایت بدخشان تقاضا کرده که برای حفاظت ونگهداری حیات وحش به خصوص حیوانات کمیاب و بی نظیری که در این ولایت وجود دارند با بخش های ذیربط حکومت که برای حفاظت از محیط زیست بدخشان کار می کنند همکاری جدی کنند تا نسل این حیوانات نادر به نابود نگردد و از دستگیر، شکار و قاچاق آن به بیرون از کشور نیز جدآ جلوگیری شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *