• انتشار: ۱۵ اسد ۱۳۹۵
  • ساعت: ۲۲:۴۹
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 11925
پرینت

یک مهاجر افغان به ظن طرح ریزی حمله تروریستی در فرانسه بازداشت شد

یک مهاجر افغان که هفته پیش به ظن طرح ریزی حمله تروریستی در خاک فرانسه تحت تعقیب قرار گرفته بود، امروز توسط پولیس این کشور بازداشت شد.

چهارشنبه هفته گذشته نهادهای امنیتی فرانسه، عکسی از یک مهاجر افغان را منتشر کردند، مبنی بر اینکه این مهاجر افغان تصمیم دارد طی روزهای آینده یک حمله تروریستی را در خاک فرانسه راه اندازی کند.

 

پس از آن، این مهاجر افغان که نامی نیز از او نداشتند تحت تعقیب پولیس فرانسه قرار گرفت، که نهایتا این مهاجر افغان امروز جمعه در سرک ۱۸ اروندیس منت در شمال شهر پاریس توسط افسران پولیس شناسایی شده و بازداشت شد.

 

گفته می شود این مهاجر افغان تقریبا دو ماه پیش وارد فرانسه شده بود و به مقامان این کشور درخواست پناهندگی داده بود.

 

خبر بازداشت این مهاجر افغان که گفته می شود قصد داشته یک حمله تروریستی در خاک فرانسه راه اندازی کند در حالی منتشر می شود، که این کشور یکی از بزرگترین جشنواره های غذایی اش را که در شهر لیلی در شمال این کشور برگزار می شود را به دلیل مسایل امنیتی لغو کرده است.

 

خانم ابوری شهردار شهر لیلی گفت “تصمیم لغو این جشنواره که سال گذشته بیش از دو و نیم میلیون بازدید کننده داشت، تصمیم دردناکی بود که گرفتیم.”

 

وی افزود “ما واقعا تلاشمان را کرده ایم، اما همچنان خطرهایی وجود دارد که نمی توانیم ریسک کنیم.”

 

فرانسه از نوامبر سال گذشته در پی چندین رویداد تروریستی در این کشور که منجر به کشته و زخمی شدن صد ها نفر شد، در وضعیت اضطراری قرار دارد، و هر بار که به پایان روزهای وضعیت اضطراری نزدیک می گردد، رویدادی دیگر رخ می دهد و این کشور مجبور به تمدید وضعیت اضطراری اش می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *